Сумський національний аграрний університет підписав угоду про співробітництво та організацію взаємовідносин з природним заповідником “Михайлівська цілина”. 

Угода передбачає спільну діяльність у науково-дослідній, навчально-методичній, організаційній, інформаційній та інших сферах, впровадження новітніх технологій шляхом проведення спільних заходів. 

Сторони договору: виконувач обовʼязки ректора Сумського НАУ Володимир ЛАДИКА та виконувач обовʼязки директора природного заповідника “Михайлівська цілина” Григорій ДУДЧЕНКО – за мету співробітництва ставлять розробку методів дослідження біорізноманіття, заходів збереження природних комплексів. 

В.о. ректора СНАУ, академік НААН України Володимир ЛАДИКА зауважив, що зараз заклад освіти має можливість зблизитися з унікальною установою, яка в статуті своєї діяльності скеровує роботу на збереження природного середовища. Це надзвичайна можливість для проведення наукових досліджень і розвитку обох установ.

Наголосив Володимир ЛАДИКА і на тому, що в університеті є розроблений і затверджений проєкт реконструкції віварію. Він передбачає створення модельної ферми для середнього і малого бізнесу. У складовій цього проєкту важливе місце буде займати виробництво екологічно чистої органічної продукції, а саме сирів. Для цього використовують молоко швейцарських корів, яким необхідно харчуватися спеціальними травами, якій і наявні в заповіднику.  Більш того, у планах керівництва висадка цих видів рослин і на території Сумського національного аграрного університету. 

Документально співпраця між установами була затверджена 12 червня 2024 року, проте вона розпочалася декілька років тому. У заповіднику “Михайлівська цілина” студенти факультету агротехнологій та природокористування Сумського НАУ вже не раз проходили практику практику з ботаніки, біології, заповідної справи, моніторингу довкілля, або ж просто відвідували екскурсійно. На базі польового офісу ПЗ «Михайлівька цілина» в с. Великі луки неодноразово проходили польову навчальну практику студенти кафедри «Геодезії та землеустрою» Крім того, наразі 3 аспіранти кафедри «Екології та ботаніки»  виконують свої наукові дослідження на базі цієї території. 

В.о. директора заповідника “Михайлівська цілина” Григорій ДУДЧЕНКО також задоволений продовженням плідної співпраці. Унікальні можливості території нададуть необмежені наукові можливості для спільної роботи. Декан факультету агротехнологій та природокористування Ольга БАКУМЕНКО додає також, що вже зараз планується створення мінімум 3 публікації в Scopus.