Розпочинаймо тиждень патріотично! Відсвяткуймо одні з найголовніших днів в історії нашої держави!
19 лютого – День Державного герба України
Герб України має багату історію та символічне значення. Його сучасний вигляд встановлено 19 лютого 1992 року, але символіка, яка входить до герба, має стародавнє коріння. Наприклад, тризуб – один з головних елементів герба – використовувався ще в давні часи як символ суверенітету та влади. Існує понад сорок версій, що пояснюють походження тризуба. Одна з найрозповсюдженіших стверджує, що цей давній знак є містичним символом тривимірності світу. Існує релігійна версія, яка стверджує, що тризуб є стилізованим зображенням голуба — символу Святого Духу. Також припускають, що тризуб може уявляти сокола, що пікірує на здобич. Інша версія стверджує, що в тризубі зашифроване слово “воля”. Деякі розшифровували в ньому початкові літери імен: Володимир, Ольга, Ярослав.
20 лютого – День Героїв Небесної Сотні
Цей день присвячений вшануванню пам’яті тих, хто загинув в ході Революції Гідності у 2013-2014 роках на Майдані Незалежності в Києві. Небесна Сотня – це група активістів, студентів, робітників та інших громадян, які були вбиті внаслідок сутичок з правоохоронними органами під час протестів на Майдані. Вони боролися за демократію, свободу та європейські цінності. Герої стали символом жертовності та відданості ідеалам, за які вони виступали.
21 лютого – Міжнародний день рідної мови
Це свято було оголошено Генеральною конференцією ЮНЕСКО у листопаді 1999 року, і вперше було відзначено 2000 року. Мета Міжнародного дня рідної мови полягає в тому, щоб підкреслити важливість мовного різноманіття, підтримати та зберегти різні мови, а також вшанувати культурну спадщину, яку вони несуть. Мови відіграють ключову роль у збереженні та передачі історичних знань, сприяють взаєморозумінню та відкривають двері до світового спілкування.