У Сумському національному аграрному університеті відбулась фінальна зустріч учасників проєкту “Тренінги та грошова допомога для розвитку молочарства, аквакультури та бджільництва на Сумщині”. Візит представників Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) мав на меті підбити підсумки реалізації гранту по підтримці громад області та визначити перспективи подальшої співпраці з метою реалізації наступного проєкту з відновлення та підтримки суб’єктів господарювання аграрного сектору Сумщини.

За результатами реалізації проєкту станом на середину листопада, за напрямками «Бджільництво», «Аквакультура», «Молочарство» 1309 відібраних учасників вже отримали допомогу на суму 54,3 млн гривень. Решта виплат ще формується. Одним із ключових фінансових інструментів підтримки громад Сумської області є Фонд відновлення українських громад, який виділив 4,6 мільйона доларів США на реалізацію пілотного проєкту, що надасть суттєву підтримку розвитку сільського господарства, зміцненню економічної стійкості наших громад, а також вирішенню питань продовольчої безпеки.

Про плідну співпрацю зазначив і Директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК. За його словами, крім фінансової допомоги, ще 200 домогосподарств взяли участь у навчанні, які отримають виплати до кінця цього року. Розпочато роботу з кластером «Слобожанське коноплярство», сума допомоги складе 60 тис. доларів США.

Про хід реалізації проєкту команда Сумського НАУ та підприємці Сумщини говорили із представниками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Серед них: спеціаліст ФАО з грошової та ваучерної допомоги Вікторія КОКОРІНА, експерт ФАО з бджільництва Анна БУРКА, національний експерт ФАО з програми рибальства Василь ТУРОК. Крім того, на зустрічі також був присутній й координатор системи ООН в Україні Матіас ШМАЛЕ. Координатор системи ООН в Україні зазначив, що ініціативи по підтримці Сумщини та конкретно СНАУ будуть реалізовуватись і надалі:

«Мене приємно здивувало як університет працює, та надає практичні навички, щоб відновлювати економіку країни. Завдяки співпраці з міжнародними організаціями та місцевими підприємцями ми бачимо розвиток бджільництва, аквакультури та молочарства. І ми будемо продовжувати підтримувати вас, щоб ви мали змогу розвиватись попри все, що відбувається»

Також, для міжнародних партнерів провели екскурсію лабораторією аквакультури Сумського національного аграрного університету та організували зустріч зі здобувачами освіти, під час якої кожен міг долучитись до обговорення.

Головне, про що запевняли всі сторони проєкту – співпраця є плідною та вже дає результат. Тепер ведеться робота по розширенню напрямків, за якими буде всебічна допомога від партнерів.