Loading...
Меню сайту
Про університет

Музей СНАУ

Музей історії Сумського національного аграрного університету (СНАУ) відкрили 15 травня 2007 року з нагоди 30-річчя заснування закладу.

Першим завідувачем музею була Василенко Галина Петрівна, яка очолювала його з моменту створення до грудня 2014 року. З 2015 року керівництво музеєм здійснює Циганок Микола Григорович.

Музей знайомить відвідувачів з історією університету, починаючи від його заснування як Сумської філії Харківського сільськогосподарського інституту й до отримання статусу національного ВНЗ. Тут представлені історичні документи, накази Президента України, постанови Кабінету Міністрів України, а також архівні матеріали, що відображають розвиток університету.

Серед експонатів музею:

  • Фотохроніка будівництва навчальних корпусів, гуртожитків, спорткомплексу та стадіону.
  • Випускні альбоми студентів різних років, архівні фотографії викладачів.
  • Картини та подарунки від випускників, вишиті роботи співробітників, наукові монографії, авторські свідоцтва та дипломи за досягнення у сфері аграрної науки.
  • Сувеніри та відзнаки від міжнародних партнерів: Польщі, Грузії, Німеччини, Китаю, Індонезії.
  • Газетні статті, друковані проспекти університету за різні роки.
  • Кубки, вимпели, грамоти та медалі, що засвідчують спортивні досягнення студентів.

Музей має експозицію, присвячену воїнам-інтернаціоналістам – студентам СНАУ, а також виставку, що висвітлює події літа 2004 року, коли студенти та викладачі взяли участь у протесті проти об’єднання трьох ВНЗ. Цей рух увійшов в історію під назвами «Наметова революція», «Студентська революція», «Революція на траві» та вважається передвісником Помаранчевої революції.

Серед музейних раритетів – «Селянська сільськогосподарська енциклопедія» 1927 року, подарована директором музею Будинку освіти, а також ікона, вази та фотографії, передані настоятелем храму святої Валентини – єдиного храму в Україні, збудованого на території ВНЗ.

У приміщенні інженерно-технологічного факультету діє етнографічний куточок, де представлені сільськогосподарські знаряддя праці та предмети побуту XVI–XIX століть: соха, коса з граблями, ярмо для волів, дерев’яні й металеві колеса, прялка, рубель та інші артефакти. Всі експонати зібрав і передав музею доцент СНАУ Григорій Макарович Олійник.

Також на кафедрі державно-правових дисциплін та українознавства юридичного факультету створено куточок етнічної культури українців.

Музей історії СНАУ є не лише виставковим простором, а й майданчиком для проведення зустрічей випускників, кураторських годин для студентів та екскурсій для гостей університету. Враження відвідувачів заносяться до «Книги відгуків та побажань».

22 лютого 2012 року наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України музею історії СНАУ було присвоєно звання «Зразковий музей».

Відео