Loading...
Меню сайту
Про університет

Антикорупційна діяльність

Провідний фахівець з питань запобігання та виявлення корупції - Пирха Михайло АнатолійовичАнтикорупційна програма СНАУ на 2023-2024 рокиНаказ Про затвердження та введення в дію Антикорупційної програми Сумського НАУ на 2023-2024 рокиПоложення про уповноважену особу (провідного фахівця) з питань запобігання та виявлення корупції СНАУНаказ Про затвердження та введення в дію Положення про уповноважену особу (провідного фахівця) з питань запобігання та виявлення корупціїВступна кампанія 2025
Методичні матеріали
Пам’ятка декларанту
Нормативно-правова база фахівця з питань запобігання та виявлення корупції
ЗУ «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 р., № 1700- VIІКодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 – 212-24) (Відомості Верховної Ради Української РСР (ВВР) 1984, додаток до № 51, ст.1122)ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» № 3207-VI від 07 квітня 2011 р. (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, N 41, ст.414)Конвенція Організації Об’єднаних Націй проти корупції (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2007, N 49)Цивільна конвенція про боротьбу з корупцією Конвенцію ратифіковано Законом N 2476-IV ( 2476-15 ) від 16.03.2005, ВВР, 2005, N 16, ст.266)Кримінальна конвенція про боротьбу з корупцією (ETS 173) ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2007, N 47-48)Додатковий протокол до Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією (ETS 191)ЗУ «Про ратифікацію Додаткового протоколу до Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, N 50, ст.498

Корисні посилання

Національне агентство з питань запобігання корупціїНаціональне антикорупційне бюро УкраїниДержавне бюро розслідувань Національна поліція УкраїниОфіс Генерального прокурора

Практичні поради працівникам та здобувачам освіти щодо запобігання та протидії корупції

  1. Усвідомте відповідальність за власну поведінку. Пам’ятайте, що зміни у світі починаються із змін у нас самих. Візьміть відповідальність за власні переконання і продемонструйте іншим поведінку, що несумісна з корупцією.
  2. Будьте відвертими і демонструйте відкритість. Якщо Вам натякають на сумнівні завуальовані пропозиції, що йдуть урозріз із Вашими обов’язками, покличте когось із колег у якості свідка.
  3. Будьте активними і небайдужими до проявів корупції. Допомагайте розкривати випадки корупції, якщо Ви помічаєте ознаки корумпованої поведінки інших осіб.
  4. Допоможіть університету визначити недосконалі організаційні структури, механізми, в яких можуть виникати прояви корупції.
  5. Не змішуйте службову та приватну сферу Вашого життя. 
  6. Пам’ятайте, що Ваша повага до себе важливіша за сумнівну “вигоду”.
  7. Ставте собі питання в разі виникнення спокуси перед корупційною пропозицією: “Що ви хочете отримати насправді?” І наскільки “дорогою” для Вас є власна гідність, честь, спокій і чисте сумління?
  8. Працюйте постійно над підвищенням власної самооцінки, тільки людина, яка по-справжньому цінує і поважає себе, не буде розмінюватися на антизаконні діяння і наражати себе на небезпеку. 
  9. Приймайте рішення, виходячи з позиції бажаного майбутнього, а не тимчасового задоволення. Знайте, що щодня Ви самостійно будуєте світ, в якому живете.

Повідомити про корупцію

Інформація про прояви корупції з боку посадових осіб, працівників та здобувачів освіти  Сумського національного аграрного університету  може бути повідомлена:

  • електронним листом на адресу: antikor_snau_edu@ukr.net
  • письмово за адресою: 40000, м. Cуми, вул. Герасима Кондратьєва, 160
  • шляхом передачи свого звернення через «Скриньку довіри» Сумського НАУ
  • за телефоном: (054) 70-11-08 або 198 (внутрішній)
  • особисто фахівцю з питань запобігання та виявлення корупції та (або) ректору Сумського НАУ

Графік роботи фахівця з питань запобігання та виявлення корупції Сумського НАУ : Пн. – Пт. 08.00 – 16.30.

З метою підвищення оперативності реагування на можливі порушення антикорупційного законодавства, пропонуємо звертатись до фахівця з питань запобігання та виявлення корупції Сумського національного аграрного університету.

Надана Вами інформація буде обов’язково розглянута та перевірена згідно з чинним законодавством  і за результатами її розгляду буде надано відповідь та вжито відповідних заходів.

Інформація може бути надана Вами у т.ч. анонімно, або з умовою нерозголошення Ваших особистих даних.

Завантажити форму бланку повідомлення про корупцію