Робочий візит Сергія ЗАХАРІНА до СНАУ

Сумський НАУ з робочим візитом відвідав заступник голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій ЗАХАРІН.

Розпочалася екскурсія на інженерно-технологічному факультеті, де знаходиться провідний модуль віртуальної реальності та робототехніки, в якому гостю представили проєкти студентів у співпраці із здобувачами освіти факультету агротехнологій та природокористування. Також заступник голови відвідав Центр точного землеробства ім. професора М.Довжика та New Holland academy, Smart-полігон, на якому студенти проводять досліди навіть взимку на “теплому” ґрунті за допомогою сучасної сільськогосподарської техніки. Декан факультету Владислав ЗУБКО розповів про важливість технологічних процесів у виробництві продуктів.

Екскурсія продовжилась на факультеті харчових технологій, де Сергій ЗАХАРІН побачив навчально-наукову лабораторію технологій переробки рослинної сировини, лабораторію крафтових технологій та гастрономічних інновацій, модуль технології холоду, лабораторію свинарства. Декан факультету Наталія БОЛГОВА розповіла про актуальність вивчення впливу зовнішніх чинників на продукцію, переробку сировини, створення екологічно чистої продукції. 

Неодмінно, аграрний сектор займає велику частину виробництва харчової продукції. Тому наступною локацією екскурсії стала матеріально-технічна база факультету агротехнологій та природокористування. Сергій ЗАХАРІН відвідав дослідні ділянки, сучасні лабораторії хроматографії та спектрографії, лабораторії сучасних вегетаційних досліджень та експрес-діагностики стану рослин, лабораторію біохімічних досліджень. Владислав КОВАЛЕНКО, представник факультету, також зробив акцент на науково-практичній лабораторії біотехнологічних досліджень “in vitro”, котра обладнана сучасною технікою задля виведення чистих зразків картоплі для виготовлення екологічної та здорової продукції.

Основна частина екскурсії відбулась на факультеті ветеринарної медицини, де гість ознайомився із навчальною лабораторією електронної мікроскопії, ПЦР лабораторією, віварієм. Особливу увагу привернула нещодавно відкрита лабораторія аквакультури, що відноситься до біолого-технологічного факультету. Вона була облаштована завдяки фінансуванню Європейської комісії в межах програми ЄС Еразмус+ у рамках проєкту AFISHE  “Розвиток освіти в галузі аквакультури та рибальства для зеленої угоди у Вірменії та Україні: від освіти до екології”. 

Найголовнішою подією дня стало відкриття нової навчально-наукової лабораторії фармації за підтримки НВФ “Бровафарма”, представники якої долучилися до заходу онлайн.

“Ми всією родиною нашого університету дякуємо НВФ “Бровафарма” за підтримку. У наш час важливо не лише те, як студент навчається, а і як він здобуває практичні навички, тому сучасне обладнання – це найкращі умови для того, щоб виростити кваліфікованих спеціалістів. Сподіваємось, що наша спільна робота та зусилля будуть корисними для нашого регіону та всієї України” – висловив подяку Володимир ЛАДИКА. 

“Ми всі певним чином стоїмо на біологічній безпеці нашої держави, тому фармація та її вивчення – шлях до вирішення багатьох актуальних нині проблем. Дуже радий, що в такий непростий час в Україні розвиваються умови для навчання спеціалістів, завдячуючи Вам” – доєднався до слів подяки Сергій ЗАХАРІН. 

“Вивчення фармації наразі є актуальним не лише для нашої компанії, такі спеціалісти нині дуже цінні для багатьох підприємств, тому якісне навчання студентів – запорука успіху. Ми чекаємо спеціалістів з вашого університету у складі ТОВ “Бровафарма”, із свого боку за потреби будемо давати їм підтримку” – відповів на слова подяки представник ТОВ “Бровафарма”.

Після урочистої частини провели спільне засідання ректорату, під час якого гість мав змогу відповісти на питання представників колективу СНАУ. 

Заключною частиною візиту заступника голови до СНАУ стало відвідування Сумської Бізнес-школи на базі факультету економіки і менеджменту. Сергію ЗАХАРІНУ представили матеріально-технічну базу, розповіли про важливість та актуальність проєкту, а також представили заходи, що були проведені та плануються в найближчий час.