9 червня у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася міжнародна конференція «Інтернаціоналізація як ключ до стійкості та відновлення: перший рік програми Twinning». Серед учасників конференції представники Фонду Президента України з питань освіти, науки і спорту, Міністерства освіти і науки України, Cormack Consultancy Group  та провідних закладів вищої освіти України та Великобританії. В заході взяв участь проректор з наукової та міжнародної діяльності, професор Юрій Данько, який представив досвід співпраці Сумського національного аграрного університету з Королівським аграрним університетом.

 

Програма Twinning – це ініційована британською стороною модель співпраці між закладами вищої освіти, яка координується Cormack Consultancy Group та Фондом Президента України з питань освіти, науки і спорту за підтримки Universities UK International. Ініціатива дозволяє університетам зі всього світу реально та конкретно підтримувати своїх українських колег. Партнером СНАУ по проєкту є Королівський аграрний університет Великобританії (RAU).

 

У 2022 році українсько-британська співпраця Сумського НАУ розвивалася досить потужно. Зокрема, на сьогодні двоє викладачів кафедри менеджменту імені Л.І.Михайлової Людмила Баценко та Ірина Скляр проводять дослідження в цьому університеті в якості запрошених вчених за програмою Researchers at Risk Fellowship. Королівський університет має подібний зі СНАУ досвід співпраці з університетами Китаю, тому кілька наших викладачів були запрошені для викладання окремих навчальних курсів китайським студентам.

Намагаючись надати матеріальну підтримку для відновлення ушкоджених внаслідок війни інфраструктурних об’єктів та формування енергетичної безпеки університету, британські партнери оголосили фандрайзингову програму, що дало можливість отримати додаткові кошти та закупити обладнання.

Активною є співпраця двох університетів за грантовими програмами. Зокрема, впродовж 2022 році спільній команді дослідників вдалося отримати два грантових проєкти на дослідження та відновлення ґрунтів та екосистем, що постраждали внаслідок ворожого вторгнення, а також на підготовку фахівців по відбору проб та аналізу ґрунтів на вміст важких металів та інших забруднюючих речовин. Загальна сума отриманих грантів становить близько 350 тис. фунтів.

Одним з найпотужніших результатів співпраці – отримання гранту на реалізацію спільної магістерської програми подвійних дипломів «Sustainable agricultural and food security».

Орієнтуючись на ці результати, кейс СНАУ і RAU був обраний як один із шести кращих в Україні і представлений на конференції за участі представників Cormack Consultancy Group.