11 січня 2024 року у Технічному інституті протимінної діяльності Камбоджі відбулася офіційна церемонія закриття Міжнародного інтенсивного базового курсу з розмінування (фаза II). Студенти Сумського національного аграрного університету отримали міжнародну сертифікацію демінерів. Захід пройшов за участі представника Королівського уряду Камбоджі.
Навчання студентів за даною програмою стало можливе в рамках міжнародної угоди «Розвиток продуктів виявлення протипіхотних мін», яку університет підписав у 2023 році з компанією APOPO. За цією угодою студенти, що навчаються за освітньою програмою «Кінологія» мали пройти навчання по розмінуванню, що спрямоване на посилення спроможності учасників щодо використання собак-детекторів, процесу маркування та використання міношукачів під час операцій з розмінування. Участь у навчання взяли 13 іноземних слухачів, з яких 10 з України (Сумський національний аграрний університет), 2 з Колумбії та 1 з Йорданії.
APOPO (скорочення від Anti-Persoonsmijnen Ontmijnende Product Ontwikkeling) це – офіційно зареєстрована бельгійська неурядова організація, яка займається дресируванням гамбійських хом’якових щурів та собак для пошуку та виявлення протипіхотних мін. На найближчі роки ця компанія планує спільно з Сумським національним аграрним університетом і далі розвивати співпрацю щодо навчання фахівців у сфері розмінування, підготовки собак-детекторів та створення відповідної інфраструктури.
До відома, у 2023 році Україна ввійшла до списку найбільш замінованих країн у світі. За попередніми оцінками забруднено третину країни. Королівство Камбоджа має великий досвід у цій сфері. Камбоджійські сапери вважаються одними з найдосвідченіших у світі. У 1998 році в Камбоджі завершилася війна, яка тривала майже тридцять років. Після бойових дій величезна територія держави залишилася замінованою, що створювало небезпеки для цивільного населення, особливо в сільських районах. З тих пір камбоджійські фахівці знищили безліч боєприпасів і мін та сьогодні передають цей досвід Україні.