У Кролевецькій громаді відбулась інформаційна зустріч у рамках проєкту «Розширення можливостей працевлаштування через розвиток зеленого та крафтового туризму в межах «Туристичного трикутника Сумщини»

Зустріч відбулась 4 січня 2022 року на базі Кролевецької міської ради, яка також є партнером проєкту. У заході взяли участь понад 50 людей – це представники Кролевецької міської ради та міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості, навчальних закладів, наукових установ, старости сіл об`єднанної територіальної громади, громадські діячі, представники ЗМІ.

Зустріч розпочалась з представлення проєкту та його особливостей Оленою Мельник. Менеджерка проєкту ознайомила присутніх з деталями співпраці з громадою, розповіла  про умови фінансової підтримки для тих, хто хоче розвивати власну справу та долучитися до навчальних тренінгів, що стартуватимуть з кінця січня. Унікальність проєкту у тому, що вперше його реалізує академічна установа, а саме Сумський НАУ, адже університет виконує свою третю місію – служіння громаді, тому це не лише надавач освітніх послуг, а й потужний осередок розвитку громади, що допомагає їй реалізувати ідеї та підтримує підприємницькі ініціативи.

Про успішні стартапи, що вже реалізовані на Сумщині та в Україні розповів Олександр Коваленко – асистент менеджера проєкту, а також продемонстрував цікаві крафтові продукти, які можна виготовляти. Окрім того, презентував можливості участі у проєкті для громади: тренінги «Створи та розвивай власний бізнес», програма перекваліфікації від СНАУ, конкурс стартапів.

Наприкінці зустрічі представники Кролевецької ТГ поставили організаторам чимало запитань щодо особливостей проєкту, на які координатори надали вичерпні та  грунтовні відповіді.

Також після представлення проєкту організатори мали змогу відвідати село Воргол, що неподалік Кролевця, там мешкає один з потенційних учасників проєкту Максим Конюх, що розповів про свою бізнес-ідею. Чоловік більше 10 років виготовляє мед та дуже хоче розпочати та вдосконалювати власний бізнес, а також поширювати та реалізовувати свій продукт. У планах потенційного учасника створити зелений маршрут у своєму регіоні.

Подібні інформаційні зустрічі заплановано провести у всіх ТГ-учасниках проєкту «Розширення можливостей працевлаштування через розвиток зеленого та крафтового туризму в межах «Туристичного трикутника Сумщини». Наступні зустрічі відбудуться у Новослобідській, Путивльській та Есманьській ТГ.