Європейське навчання задля перемоги

Сьогодні європейці відзначають День Європи! Саме цього дня у 1985 році, на саміті Європейської ради в Мілані, дев’яте травня затверджене, серед інших офіційних символів ЄС, як День Європи, увічнивши день проголошення Декларації Шумана, який вважається днем народження Європейського Союзу.

На початку воєнних дій саме європейські країни першими прийшли на допомогу українському народу, надаючи як військову так і гуманітарну підтримку. Одним із напрямів підтримки науковців і освітян є створення європейських програм стажування та підвищення кваліфікації в провідних європейських університетах.

Кожний із нас щиро вірить у швидкуперемогу, тому викладачі Сумського національного аграрного університету з надією та щирим прагненням саморозвитку та самовдосконалення проходять сьогодні стажування в університетах Європи. Необхідно зазначити, що провідні заклади вищої освіти, які займають перші позиції у світових рейтингах, з радістю надають місця науково-педагогічним працівникам СНАУ.

В Університет прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (Німеччина)проходить підвищення кваліфікації доцент кафедри публічного права Лариса Калачевська. Цей університет є одним з найдавніших партнерів СНАУ. За роки співпраці було реалізовано десятки проектів співробітництва

Університет Крайова (Румунія), який з 2018 року є партнером Сумського національного аграрного університету, прийняв на стажування доцента кафедри міжнародних відносин Наталію Волченко за програмою мобільності «Центрально і Східноєвропейська програма для навчання в університетах».

Традиційно значною є підтримка польських закладів вищої освіти. Так, сьогодні на стажуванні у Варшавському університеті наук про життя працює завідувач кафедри публічного управління Олена Славкова, а старший викладач кафедри міжнародних відносин Світлана Калюжна вдосконалює фахову майстерність в Технологічно-гуманітарному університеті Казимира Пуласького.

В Університет Париж-Сакле (Франція), який згідно шанхайського рейтингу входить до двадцятки провідних закладів світу, проходить стажування доцент кафедри маркетингу та логістики Ксенія Блюмська-Данько. Вона є учасницею спеціальної програми уряду Франції для вчених з України «Pause. Solidarity withUkraine».

Одразу двоє науковців з Сумського національного аграрного університету отримали гранти на стажування в Швейцарії. Завідувач кафедри міжнародних відносин Альона Клочкостажуватиметься за програмою уряду цієї країни «Scholars in Risk» в Університеті Невшатель, а старший науковий співробітник Олена Мельникпроводитиме дослідження в Швейцарській вищійтехнічній школі Цюріху. Останній, до речі також займає місце у двадцятці кращих університетів світу.

Впродовж декількох місяців вдосконалюватиме свої фахові навички та здобуватиме нові компетенції завідувач кафедри філософії Анжеліка Шевель, яка знаходиться у Вільному університеті Бельгії, а доцент кафедри економіки та підприємництва Ольга Новікова є учасником програми для переселенців в Сімонт коледжі (Ірландія).

Це далеко не повний перелік викладачів та науковців Сумського національного аграрного університету, які в умовах доєдналися до колективів європейських освітніх закладів з метою підвищення кваліфікації та вивчення передового європейського досвіду. Впевнені, що після повернення в Україну вони зможуть використати його для подальшого розвитку нашого університету.