Науковці СНАУ у складі Науково-методичної ради Держпродспоживслужби

15 січня 2024 року Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів видала наказ № 16 “Про затвердження положення та складу Науково-методичної ради”.

Згідно з положенням, наведеним у наказі, створена Науково-методична рада призначена для координації та розробки наукових та методичних аспектів діяльності служби. Головною метою цього рішення є посилення взаємодії між науковими установами та галузевим органом з метою забезпечення безпеки та якості харчових продуктів на українському ринку. Відзначимо, що це рішення є актуальним у контексті постійних змін у виробництві та вимогах споживачів.

Разом із затвердженням Положення про Науково-методичну раду був оголошений персональний склад експертів, які будуть активно взаємодіяти в розвитку наукових та методичних аспектів діяльності служби. Рада включає в себе представників Сумського національного аграрного університету (СНАУ), які приєдналися до команди експертів з питань безпеки харчових продуктів та споживчих прав.

Секція “Безпечність харчових продуктів”:

Болгова Наталія Вікторівна – кандидат сільськогосподарських наук, доцент, декан факультету харчових технологій Сумського національного аграрного університету (за згодою).

Секція “Ветеринарна медицина”:

Нечипоренко Олександр Леонідович – доктор ветеринарних наук, професор, декан факультету ветеринарної медицини Сумського національного аграрного університету (за згодою).

Секція “Фітосанітарна безпека та контроль в рослинництві”:

Ємець Олександр Михайлович – кандидат біологічних наук, доцент кафедри захисту рослин Сумського національного аграрного університету (за згодою).

Цей важливий крок став новим етапом у розвитку наукових стратегій у галузі безпеки харчових продуктів та захисту прав споживачів в Україні. Заходи, ужиті Держпродспоживслужбою, відкривають шлях до більшої ефективності в забезпеченні якості та безпеки продуктів, що потрапляють на столи українських споживачів.