АГРАРВАРДЦІ ДОЛУЧИЛИСЬ ДО РАДІОДИКТАНТУ ЄДНОСТІ!

25 жовтня студенти та викладачі Сумського національного аграрного університету написали радіодиктант єдності, присвячений Дню української писемності та мови.

Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопада 1997-го № 1241/97 і відзначалося щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Згідно з Указом Президента України №455/2023 від 28 липня 2023 року, День української писемності та мови тепер відзначається 27 жовтня.

Відділ з організації виховної роботи зі студентами спільно із кафедрою державно-правових дисциплін та українознавства юридичного факультету СНАУ запросили університетську спільноту підтримати хвилю національної єдності і написати диктант разом. Усі охочі мали змогу як прийти особисто, так і доєднатись в онлайні.

День української писемності та мови — це не лише нагода відзначити багатовікову історію української мови, але й стимул для її популяризації в сучасному світі. Понад 80 аграрвардців об 11 годині взяли ручку, аркуш паперу та налаштувались слухали Павла Вишебабу.

Назва диктанту цього року – «Магія голосу». Егор Буяло з факультету харчових технологій вперше долучився до написання радіодиктанту, розповідає – емоції найкращі:

«Пишу радіодиктант, бо люблю українську мову і хочу підтримати свою країну. Було трохи складно, але це виклик, який об’єднує. Емоції , приємне хвилювання і гордість за участь»

Ще один здобувач освіти Сумського НАУ – Роман Голіков також вирішив перевірити свої знання та навички:

«Пишу диктант вже не вперше. Долучився, бо хотів перевірити свої знання української мови і підтримати дух єдності. Ще хотів упевнитись, чи не забув як писати диктанти, адже останній раз робив це ще у школі. Звичайно трохи хвилювався, але це скоріше позитивне хвилювання. Дуже радий, що все пройшло добре!»

Участь студентської молоді в написанні диктанту єдності – це свідчення того, що українське рідне слово живе у їхніх патріотичних серцях, а значить, буде жити і Україна – мирна, єдина і незалежна! Для Сумського національного аграрного університету це вже традиція, яку продовжують кожного року, не зважаючи на обставини!