Аспірантки СНАУ пройшли стажування в Португалії

Аспірантки факультету ветеринарної медицини Людмила ВАРЕНИК та Євгенія ДУДНИК відвідали Інститут біомедичних наук Абеля Салазара на базі Університету Порту (Португалія) та проводили дослідження спільно з іноземними колегами в рамках проєкту Erasmus +.

Найбільші враження дослідниці СНАУ отримали від матеріально-технологічної бази Університету Порту. Інститут біомедичних наук Абеля Салазара є надсучасним факультетом з новітнім обладнанням. Євгенія ДУДНИК розповідає, що тут студентам та молодим науковцям дають абсолютну свободу дій для досліджень: можна використовувати будь-яку техніку та витратні матеріали.

У рамках стажування в лабораторії мікробіології та інфекціології Людмила ВАРЕНИК три тижні працювала під керівництвом PhD, доцента João Mesquita. Разом з аспіранткою з Франції досліджували зразки матеріалу для виявлення цирковірусу, побачили всі етапи підготовки зразків для проведення полімеразної ланцюгової реакції, використовували апарат для проведення гель-електрофорезу нуклеїнових кислот та аналізували отримані результати.

Людмила ВАРЕНИК каже, що в лабораторії мікробіології та інфекціології ICBAS знання циркулюють постійно. Усі науковці допомагають один одному, відкрито говорять про свої дослідження та плани, діляться досвідом, розповідають про проблеми, з якими зіштовхуються в процесі роботи.

Євгенія ДУДНИК перебувала в Університеті Порту два тижні. Дослідниця допомагала студентам з Греції, Португалії, Італії, Іспанії із завданнями до написання магістерської роботи чи дисертації. Аспірантка 5 років працювала в лабораторії, тому мала знання та досвід, які зацікавили міжнародних партнерів.

Євгенія ДУДНИК ділиться враженнями від того, що проби для дослідження відбирали в тварин з зоопарків, використовували навіть, наприклад, кліщів, яких спеціально передавали поштою аж з Іспанії.

Акцентує увагу й на позанавчальній діяльності. Увечері студенти з різних країн збиралися разом, щоб познайомитися між собою, поділитися знаннями й поринути в культуру Португалії.

Наголошує дослідниця й на моментах, з якими зіштовхнулася під час заповнення заявки на участь у проєкті. Перед початком роботи в Університеті Порту науковці мали окреслити для себе чіткі плани й теми, які будуть реалізувати під час стажування та залежно від яких їх розподіляли по кафедрам та лабораторіям, а також підбирали наукового керівника.

Після повернення в Україну Євгенія ДУДНИК захистила дисертацію, використовуючи досвід з міжнародного стажування.