Дослідники Сумського національного аграрного університету вже декілька років працюють над питаннями селекції української молочної бурої та лебединської порід корів. Саме цей вид є надзвичайно цінним, що визначається декількома критеріями: тривалість використання (плюс півтори лактації), селекційна пластичність (молоко, молоко-м’ясо, м’ясо), належна сиропридатність молока, або +8% виходу сиру.
Два роки тому науковці Сумського НАУ у співпраці з генетиками НДІ імені О. О. Богомольця НАН, науковцями Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН довели високий ступінь насиченості популяції худоби бурих порід генотипами А2А2 за бета-казеїном. Це дає змогу використовувати молоко для виготовлення гіпоалергенної молочної продукції, яку вже виробляють на Сумщині.
Селекція таких видів є надзвичайно перспективним і економічно вигідним напрямком. Проте, зараз поголів’я не вистачає.
Для вирішення проблем зменшення кількості поголів’я науковці Сумського національного аграрного університету об’єдналися з НДІ імені О. О. Богомольця НАН, Інститутом розведення і генетики тварин ім. М.В. Зубця НААН та Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН. Разом заклади проводять науково-дослідницьку роботу.
Крім того, на базі СНАУ регулярно проводиться нарада Асоціації тваринництва та птахівництва Сумської області з питань молочного скотарства, в якій традиційно беруть участь науковці нашого закладу вищої освіти, представники влади і бізнесу (інформацію про заключну нараду в 2022 календарному році можете прочитати за лінком https://snau.edu.ua/u-snau-vidbulasya-narada-asociaci%d1%97-tvarinnictva-ta-ptaxivnictva-sumsko%d1%97-oblasti-z-pitan-molochnogo-skotarstva/ ).
Важливим аспектом роботи стала й співпраця Асоціації з німецькими дослідниками. Це дало змогу використати унікальний генетичний матеріал бугаїв німецької оригінальної бурої породи. Було проведено робочі зустрічі й в Швейцарії (https://snau.edu.ua/kerivnictvo-snau-provelo-robochi-zustrichi-zakordonom/ ).
Більше про діяльність Асоціації тваринництва та птахівництва Сумської області з питань молочного скотарства за 2022 рік можна прочитати за лінками https://snau.edu.ua/virobnicha-narada-z-pitan-rozvitku-tvarinnictva/ та https://snau.edu.ua/narada-z-klasternogo-rozvitku-molochnogo-skotarstva-na-sumshhini/ )
Стаття створена за матеріалами газети Кабінету Мністрів України “Урядовий кур’єр” http://ukurier.gov.ua/uk/articles/avtentichnist-zberigaye-riznomanittya/ .