Виробнича нарада з питань розвитку тваринництва

У Сумському національному аграрному університеті відбулась спільна виробнича нарада. Разом із Сумською військовою адміністрацією обговорили питання забезпечення сировиною регіону, логістики. Важливим питанням також стало обговорення початку діяльності громадської спілки «Асоціація тваринників та птахівників Сумщини», що має на меті кооперацію спільних дій щодо відновлення господарської діяльності області.

До присутніх звернувся ректор Сумського національного аграрного університету Володимир ЛАДИКА, який підкреслив, що тваринництво розглядається як стратегічно важлива галузь у загальній структурі сільськогосподарського виробництва та аналіз стану розвитку тваринництва свідчить про те, що за останні роки в сільськогосподарських підприємствах усіх форм власності спостерігається підвищення продуктивності дійного стада, яйценоскості птиці, отриманню середньодобових приростів, відтворення стада.

Перший заступник керівника Сумської обласної військової адміністрації  Тарас САВЧЕНКО, наголосив на важливості врахування географічного розташування Сумської області при господарському обміну товарами та значимості кооперації сировинних потоків регіону.

Про стан галузі тваринництва та виклики 2022 року інформував Олександр МАСЛАК, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації. «У Сумській області сконцентровано сучасний науковий потенціал саме в Сумському НАУ, тому я щиро вірю, що резервом економічної ефективності галузі має бути підвищення якості вироблених продуктів та їх екологічна безпечність, яку забезпечують випускники та студенти даного закладу», – наголосив Олександр МАСЛАК.

Заслухали також доповідь щодо стану птахівництва в області. Доповідав керівник ТОВ «Сумитехнокорм» Юрій ДЯЧЕНКО. Важливо зазначити, що через військові дії в Україні, експорт яєць зріс майже у два рази, хоч на сьогодні маємо часткове зруйнування більшості птахофабрик та не здійснюється посадка поголів’я.

Директор ТОВ «Молоко Вітчизни» Федір РОШКАнаголосив у своїй доповіді, яка стосуваласяперспектив розвитку молочного скотарства, на тому, що молочне скотарство є основною ланкою молокопродуктового підкомплексу, ефективне функціонування якого переважно визначається рівнем розвитку виробництва в даній галузі, тому важливо збільшити поголів’я тварин, стабілізувати кормову базу.

Ігор ВОЩЕНКО, голова спілки, співвласник ТОВ «Рябушківський бекон» доповів про стан та перспективи розвитку галузі свинарства, а також ознайомив присутніх із статутом Асоціації та закликав аграріїв Сумщини до спільної плідної співпраці. Завершенням зустрічі стало прийняття резолюції та залучення нових членів до складу Асоціації.