ФАО та СНАУ розвивають аквакультуру Сумської області

Сумський НАУ зробив черговий вклад у розвиток аквакультури Сумської області за допомогою ООН. Представники організації ФАО, що підпорядковується Організації прибули до університету для обговорення умов співпраці.

До Сумського НАУ 03.07.2024 прибула делегація ФАО на чолі з Василем Турком спеціалістом з національних програм у рибному господарстві для обговорення питання імплементації договору. ФАО це продовольча та сільськогосподарська організація під патронатом ООН. Її основною метою та завданням є зменшення гостроти проблеми бідності та голоду в світі шляхом розвитку сільського господарства.

З урахуванням війни в Україні, ООН піклується про забезпеченість товарами харчування населення. Увагу ФАО привернув Сумський НАУ, через свою зацікавленість у вирішенні схожих проблем, та географічне розташування поблизу кордону з агресором. Громади Сумщини потерпають від постійних обстрілів, що унеможливлюють ведення сільського господарства у деяких місцях, та перешкоджають ввезенню продуктів харчування для населення.

Сумський НАУ вже неодноразово співпрацював із ФАО, у рамках співпраці на базу СНАУ було передано генератор для забезпечення сприятливих умов навчання та роботи закладу.

Ураховуючи сукупність вище перелічених факторів, було вирішено укласти угоду про співпрацю між ФАО та СНАУ. Метою заключення такого договору є підтримка стійкості та підвищення сталого виробничого потенціалу вразливих сільських домогосподарств у Сумській області, що займаються аквакультурою. Також, одною із цілей договору стане створення ланцюжків доданої вартості агропродовольчої продукції на рівні громади у постраждалих від війни районах області.

На базі СНАУ нещодавно було відкрито нову лабораторію з аквакультури на базі біолого-технічного факультету за допомогою AFISHE. З того моменту зацікавленість університету у розвитку цієї галузі значно підвищилась. Започаткування такої лабораторії зможе вкласти свій внесок у розвиток та стати базою для проведення спільних досліджень та аналізів.

Започаткування нових угод про співпрацю позитивно вплине на розвиток сільського господарства та аквакультур у нашій області та допоможе розвинути економічну сталу громад.