Гуртожитки

У Сумському національному аграрному університеті функціонує 4 гуртожитки – п’ятиповерхові будівлі з трьома внутрішніми під’їздами.

Загальні характеристики гуртожитків

У кожному під’їзді на кожному поверсі розміщено по 14 кімнат, у яких проживають по 2-3 студента (залежно від площі кімнати). У під’їздах виокремлено по дві секції, кожна з яких має кухню, обладнану електричною плитою на 4 конфорки; окремий санвузол з туалетом та душовою кабіною. На першому поверсі також обладнані душові кімнати з окремими відділеннями для хлопців та дівчат на 12 відвідувачів.

Загальна кількість місць для проживання в гуртожитках СНАУ – 1800 (по 6 кв.м. на одного студента).

Інфраструктура студмістечка

Гуртожитки розміщені компактно у студентському містечку Сумського НАУ поряд із навчальними корпусами університету. Також на території знаходяться 2 стадіони та спортивний комплекс. У гуртожитку № 3 функціонує медичний пункт. Поряд розташована зупинка громадського транспорту.

Кількість вільних місць визначається на початок кожного навчального року та на початок другого семестру.

Студрада гуртожитків

В університеті функціонує орган студентського самоврядування – студентська рада гуртожитку, яка забезпечує захист інтересів мешканців і контролює виконання ними обов’язків.

Поселення в гуртожиток

Для поселення в гуртожиток студентам необхідно пройти медичну комісію та подати заяву в деканат про виділення ліжко-місця. Після розгляду заяви видається наказ для поселення студента терміном на навчальний рік (або на інший термін за бажанням студента), що є підставою для сплати за проживання.

Вартість проживання становить 520 грн. за місяць. Оплату можна здійснювати щомісячно, щоквартально, щосеместрово або за рік.

Організаційні моменти

На початку навчального року проходять зустрічі студентів з керівництвом з метою ознайомлення студентів з їхніми правами та обов’язками, з правилами проживання. Щороку студенти кожного гуртожитку проводять вибори старост секцій, під’їздів та гуртожитків. Щотижня у понеділок проводяться засідання студентських рад гуртожитків. Систематично проходять рейди-перевірки санітарного стану кімнат і місць спільного користування. Кожного року відділ з виховної роботи проводить конкурс-огляд на кращу кімнату  кожного гуртожитку з призами – комплектом нових меблів.