У Сумському національному аграрному університеті функціонує 4 гуртожитки, які забезпечують комфортний побут нашим студентам. Вони являють собою п’ятиповерхові будівлі з трьома внутрішніми під’їздами.

Загальні характеристики гуртожитків

У кожному під’їзді на кожному поверсі   розміщено по дві секції. На секції розміщено по 7 кімнат, на поверсі відповідно – 14 кімнат. У кожній кімнаті проживає 2-3 студента (залежно від площі кімнати 12-18 кв.м.). На секції проживає 17-18 осіб, на поверсі відповідно – 35 осіб. Кожна секція має кухню, обладнану електричною плитою на 4 конфорки. На кожній секції є окремий санвузол з туалетом та душовою кабіною. В гуртожитках на першому поверсі також обладнані душові кімнати з окремими відділеннями для хлопців та дівчат на 12 відвідувачів.

Загальна площа гуртожитків – 23122 кв.м.;

Загальна кількість місць для проживання в гуртожитках СНАУ – 1800. Житлова площа у розрахунку на одного студента становить – 6 кв.м.

Інфраструктура студмістечка

Гуртожитки розміщені компактно на території студентського містечка Сумського НАУ. Вони  знаходиться поряд із навчальними корпусами університету. Також на території студентського містечка знаходяться 2 стадіони та спортивний комплекс. В гуртожитку № 3 функціонує медичний пункт. Студенти мають зручний доступ до користування транспортною мережею міста, оскільки зупинка маршрутного таксі знаходиться поряд із територією університету.

Кількість вільних місць визначається на початок кожного навчального року та на початок другого семестру. У поточному навчальному році всі місця в гуртожитках університету заповнені, вільні місця – відсутні.

Студрада гуртожитків

В університеті функціонує орган студентського самоврядування – студентська рада гуртожитку, яка відповідно до Положення  має повноваження:

Поселення в гуртожиток

Поселення студентів здійснюється відповідно до «Положення про студентський гуртожиток», яке передбачає обов’язкове забезпечення житлом студентів-першокурсників, а також студентів пільгових категорій. Студенти старших курсів поселяються згідно з рейтингом, який визначається за результатами проживання у попередньому році. Для поселення в гуртожиток студентам необхідно пройти медичну комісію та подати заяву в деканат про виділення ліжко-місця. Після розгляду заяви, видається наказ на поселення студента терміном на навчальний рік (або на інший термін за бажанням студента), що є підставою для сплати за проживання.

Вартість проживання становить 520 грн. за місяць. Оплату можна здійснювати щомісячно, щоквартально, щосеместрово або за рік.

Організаційні моменти

На початку навчального року у всіх гуртожитках проходять зустрічі студентів із заступниками деканів факультетів по роботі у гуртожитках, із завідуючими  та вихователями гуртожитків, головами студрад гуртожитків із метою ознайомлення студентів з їхніми правами та обов’язками, з правилами техніки безпеки, правилами поведінки в гуртожитку та організації змістовного дозвілля студентів у позанавчальний час.

Щороку у вересні студенти кожного гуртожитку проводять вибори старост секцій, під’їздів та гуртожитків. Щотижня у понеділок проводяться засідання студентських рад гуртожитків, де розглядаються питання побуту, дозвілля студентів тощо. Систематично проводяться рейди-перевірки санітарного стану кімнат і місць спільного користування, а також дотримання студентами гігієнічних норм. Кожного року, відділ з виховної роботи зі студентами проводить конкурс-огляд на кращу кімнату  кожного гуртожитку з призами – комплектом нових меблів.

Наказ  «Про встановлення вартості проживання
в гуртожитках Сумського національного
аграрного університету для студентів (вітчизняних, іноземних) денної форми навчання та для студентів інших навчальних закладів» від 31.12.21 року

Наказ про встановлення вартості проживання в гуртожитках Сумського НАУ для студентів (вітчизняних, іноземних) денної форми навчання та для студентів інших навчальних закладів

Наказ про встановлення вартості проживання в гуртожитках Сумського НАУ(за добу)