Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України — консультативно-дорадчий орган, що сприяє реалізації конституційних прав молодих учених щодо їх участі у формуванні та реалізації державної політики у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності. Неодноразово Сумський національний аграрний університет долучався до організації й проведення заходів, ініційованих цією структурою, а проректор з наукової і міжнародної діяльності СНАУ Юрій ДАНЬКО має посаду голови Ради молодих вчених при Сумській обласній державній адміністрації..

22 червня 2023 р. на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації за ініціативи Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України відбулася Регіональна зустріч Рад молодих вчених Сумської області.

У заході брали участь Олеся ВАЩУК, голова Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України, Вікторія ГРОБОВА, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Аліса СУХІХ, заступник голови Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України, Олена ПОЛІЩУК, асоційований член Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України, Юрій ДАНЬКО, голова Ради молодих вчених при Сумській обласній державній адміністрації, Юрій ХАРЛАМОВ, заступник директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Вікторія ГОРОВА, начальник відділу професійної, фахової передвищої, вищої освіти та наукової роботи Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, а також представники молодих вчених закладів вищої освіти Сумщини.

Значну увагу було приділено обговоренню проблематики і викликів у діяльності рад молодих вчених. Олеся ВАЩУК наголосила на можливостях проєктів Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, які спрямовані на підтримку та стимулювання наукової та науково-технічної діяльності молодих вчених в умовах війни.

Захід відвідали й молоді вчені Сумського НАУ, які взяли участь в обговореннях: Аліна БРИЧКО, кандидат економічних наук, доцент публічного управління та адміністрування, Олександр СОЛАРЬОВ, кандидат технічних наук, доцент кафедри тракторів, сільськогосподарських машин та транспортних технологій, Іван СОБРАН, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри селекції та насінництва ім. М.Д. Гончарова, Олександр НОВИЦЬКИЙ, кандидат технічних наук, старший викладач кафедри будівництва та експлуатації будівель, доріг та транспортних споруд та Світлана ЯРОЩУК, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач відділу аспірантури та докторантури, старший науковий співробітник науково-дослідної частини.

Розповісти про виклики, перспективність і важливість своїх досліджень в умовах війни мали нагоду і аспіранти нашого університету, зокрема Людмила ВАРЕНИК, голова первинної профспілкової організації студентів та аспірантів Сумського НАУ профспілки працівників освіти і науки України, аспірантка спеціальності 212 «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза», Наталія ЛАДИКА, аспірантка спеціальності 073 «Менеджмент», Тетяна КУЧКОВА, аспірантка спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» та Віталій МЕЛЬНИК, аспірант спеціальності 081 «Право».

Не завадили дружній затишній атмосфері й сигнали повітряних тривог. Питання науки розглядалися в укритті через загрозу ракетних ударів.

Бажаємо нашим молодим науковцям подальших успіхів і звершень у своїй професійній діяльності!