Народні депутати України відвідали СНАУ

25 квітня 2022 року Сумський національний аграрний університет відвідала група народних депутатів на чолі з заступницею голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Юлією Гришиною. До складу делегації ввійшли народні обранці Михайло Ананченко, ТетянаСкрипка та Антон Швачко, який, до того ж, є випускником нашого університету. Головна мета візиту – обговорення проблем цьогорічної вступної кампанії, зокрема особливостей її проведення у прикордонному з російською федерацією регіоні. Ректор університету Володимир Ладика озвучив основні питання, що сьогодні турбують сумські ЗВО: регіональний і галузевий коефіцієнти, можливість дистанційного вступу для іноземних студентів та інші.

Під час візиту народні депутаті мали можливість ознайомитися і з матеріально-технічною базою університету, зокрема з науковими лабораторіями Центру колективного користування науковим обладнанням з новітніх агротехнологій «Лабораторія екологічного землеробства та природокористування» та Інститутом проблем картоплярства Північного Сходу України. До речі, сьогодні лише дві державні установи в Україні займаються науковими дослідженнями в галузі селекції картоплі. Це – Сумський НАУ та Інститут картоплярства НААН України. В колекції СНАУ сьогодні налічується понад 20 сортів картоплі.

Завідувач кафедри селекції та насінництва Віктор Оничко ознайомив гостей з основними напрямами наукових досліджень, які проводяться в лабораторіях, а також представив запатентовану технологію вирощування овочів у тепличному комплексі СНАУ.

Як зазначила наприкінці візиту Юлія Гришина, Сумський національний аграрний університет сьогодні є одним із лідерів вітчизняної аграрної освіти. Системний розвиток прикладної науки та зв’язок з аграрним бізнесом є основою, що може гарантувати продовольчу безпеку регіону. Крім того народна обраниця привітала колектив університету з прийдешнім 45-річчям та побажала примножувати здобутки і далі ефективно працювати на розвиток України.