Органічне виробництво – перспективи для молоді

Студент факультету агротехнологій та природокористування Сумського національного аграрного університету Олег КРАВЧУК – призер конкурсу наукових робіт «Органічне виробництво – перспективи для молоді».

Здобувачі освіти з усіх куточків України проводили й оприлюднювали свої дослідження з органічного агровиробництва та маркетингу органічної продукції. За двома напрямками: економічним та агротехнологічним – роботи понад 10 учасників відзначили на найвищому рівні.

Олег КРАВЧУК, студент факультету агротехнологій та природокористування СНАУ, власну наукову працю «Роль сидератів у поліпшенні водотривкості чорнозему типового при вирощуванні органічної гречки» створював за керівництва доктора сільсько-господарських наук, професора кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Юрія МІЩЕНКА.

Мета дослідження: забезпечення кращої якості ґрунту, зокрема його водотривкість та стійкість до ерозії, підвищення його вологості та водопроникності.

Досягнути бажаного результату, за матеріалами наукової праці студента, можна, висіваючи перед гречкою проміжні посіви гірчиці, фацелії та падалиці. Така технологія вирощування дозволить потрапити воді в нижні шари ґрунту й покращити його властивості.

Для написання роботи використовували дані, отримані практичним шляхом під час занять на органічних полях Сумського національного аграрного університету. Зокрема, кафедра агротехнологій та ґрунтознавства має в своєму розпорядженні 2 гектара землі. Олег КРАВЧУК разом з керівником опрацьовував данні з 2000 до 2022 року.

Переможців конкурсу «Органічне виробництво – перспективи для молоді» було оголошено 1 травня 2024 року під час роботи Студентського Органічного Форуму «Органічне агровиробництво: майбутнє для молоді», що відбувся в Державній установі «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» та Федерації органічного руху України за підтримки проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного  сільського господарства». Олег КРАВЧУК зі своєю науковою роботою посів 2 місце.

Керівник наукової роботи Юрій МІЩЕНКО каже, що тема органічного виробництва зараз є актуальною як ніколи. Пов’язано це зі змінами клімату й нерівномірним розподілом кількості опадів.

Студентство та науковці Сумського національного аграрного університету вже не вперше порушують дане питання: вирощують на дослідних полях органічну пшеницю, урожай якої навіть продають, проводять досліди в науковій лабораторії екологічного землеробства та природокористування. Наша установа стала єдиним в Україні вищим навчальним закладом, який має офіційний статус органічного оператора. Зараз же на базі Сумського НАУ реалізовують новий міжнародний й проєкт з органічного землеробства: https://organic-eu.snau.edu.ua/.

Більше новин факультету агротехнологій та природокористування СНАУ:  https://agro.snau.edu.ua/.