Університет Дубровника (Хорватія) вкотре прийняв у своїх стінах міжнародних партнерів проєкту Erasmus+ AFISHE. Серед установ, що реалізують ініціативу, і Сумський національний аграрний університет.
За період співпраці із закладами освіти Вірменії, Португалії, Словаччини та Хорватії за проєктом AFISHE викладачі та науковці Сумського НАУ вже не раз переймали досвід завдяки міжнарожним стажуванням. Зокрема, узимку 2024 року дві делегації відвідали Португалію та Хорватію (див. за лінком: https://snau.edu.ua/stazhuvannya-vikladachiv-u-ramkax-proyektu-erasmus-afishe-u-xorvatiї/, https://snau.edu.ua/navchannya-vikladachiv-za-programoyu-erasmus-afishe-v-portugaliї/).
Третя проєктна зустріч стала проміжним етапом співпраці й мала на меті окреслити існуючі здобутки та майбутні плани для реалізації ініціативи. Цього разу делегація Сумського національного аграрного університету складалася з Лариси КАЛАЧЕВСЬКОЇ, начальника відділу міжнародних звʼязків, Вікторії ВЕЧОРКИ, декана біолого-технологічного факультету, та Олександра МИХАЛКА, доцента кафедри технології кормів та годівлі тварин.
У ході зустрічі було підбито підсумки проміжної роботи всіх учасників консорціуму від початку функціонування проєкту до сьогодні по кожному з робочих пакетів щодо проведення стажування, якості реалізації, дисемінації та комунікації відповідно до цілей та завдань ініціативи Erasmus+ AFISHE.
Варто зазначити, що основною метою проєкту є впровадження в закладах-партнерах унікальної магістерської програми з аквакультури та рибальства. Сумський НАУ вже мав здобутки, якими мав змогу поділитися. Приміром, на базі біолого-технологічного факультету облаштовується інноваційна лабораторія з даного фаху відповідно до стандартів ЄС. Крім того, викладачі підвищують кваліфікацію й вивчають нову інформацію з аквакультури. Наразі Сумський НАУ може похизуватися потужною висококваліфікованою командою співробітників. Під час нещодавнього візиту обговорювалися перспективи проведення тренінгів та підготовки лаборантів та викладачів з питань студентоцентрованого навчання з урахуванням концепції екологозберігаючого підходу та сталого розвитку.