Професор кафедри міжнародних відносин Сумського національного аграрного університету, доктор юридичних наук Альона Миколаївна Клочко, стала яскравим прикладом активної участі у міжнародних подіях, представляючи Україну на високому рівні. 2 квітня 2024 року вона мала надзвичайну можливість виступити в якості уповноваженої особи Міжнародної комісії юристів під час 55-ої сесії Ради з прав людини в ООН.

Під час свого виступу вона акцентувала увагу на важливості забезпечення незалежності судової системи та права на справедливий судовий розгляд у справах, пов’язаних з збройним конфліктом. Професор Клочко також наголосила на необхідності ефективної відповідальності за злочини, вчинені під час збройних конфліктів, відповідно до міжнародного права прав людини. Виступ можна переглянути за лінком: https://webtv.un.org/en/asset/k14/k14m782f1n?fbclid=IwAR3gulfj3IaHSeQwDoqqdBtDWSlAraNZGmCPxd76BFfNZ93bSh-z9z5Llio_aem_AZzI4_j7LHXNUoRoBpImpZ1eW3rgQEzaTfw6TjE_klHsZFn-1HHjKyvs2KBFZ-A5X-Jh8G7U83fCWS5n8xH8tB23 .

Міністерство закордонних справ України відреагувало на виступ сумської науковиці та відзначило важливість представлення періодичної доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), яка засвідчує грубі порушення міжнародного права та прав людини на тимчасово окупованих територіях України. Звіт зафіксував зростання ракетних та дронових атак по всій території України, що призвело до руйнування критичної інфраструктури та великої кількості жертв серед цивільного населення. Звіт УВКПЛ також документує злочини, скоєні російською окупаційною владою, яка продовжує запроваджувати російські правові, адміністративні та освітні системи на окупованих територіях України. Додатково, зафіксовано нав’язування російського громадянства українським дітям, порушуючи міжнародне гуманітарне право.

Міжнародне співтовариство разом з МЗС України закликає до категоричного засудження злочинів, скоєних російською окупаційною владою, та вимагає встановлення справедливості для всіх жертв. Професор Клочко та інші українські представники активно працюють над підвищенням уваги до цієї проблеми на міжнародному рівні та залученням міжнародної підтримки для України.

Подібна участь в міжнародних подіях підкреслює важливість якісної підготовки та активної участі в міжнародних форумах для представників СНАУ. Професор Клочко стала не лише прекрасним прикладом викладача, а й гордістю нашого університету на міжнародній арені.