Королівський аграрний університет передав у користування Сумському НАУ пристрій для визначення сухої речовини і крохмалю в картоплі.

Співпраця Сумського національного аграрного університету з Королівським аграрним університетом (Великобританія) почалася зовсім нещодавно (у 2022 році), проте вже стала успішним кейсом досвіду побудови міжнародних зв’язків та взаємодопомоги в галузі освіти та науки.

Першим кроком на шляху спільної діяльності стала участь у проєкті «Університети-побратими», що була викликана складністю функціонування навчальних закладів у період повномасштабного вторгнення. RAU надав декільком нашим викладачам можливість евакуюватися та проходити стажування, фінансував забезпечення альтернативних джерел енергії, тощо.

Згодом представники Сумського НАУ мали змогу перейняти досвід британського університету. Неодноразово делегація робила навчальні візити до RAU, про останній з яких можете прочитати за лінком: https://snau.edu.ua/delegaciya-snau-vidvidala-korolivskij-agrarnij-universitet/ .

Крім того, СНАУ спільно з RAU реалізує програму подвійних дипломів «Стале сільське господарство та продовольча безпека» для магістерського рівня вищої освіти.

Наразі ж науковці RAU передали Сумському НАУ прилад для визначення вмісту сухої речовини і крохмалю подаль в картоплі Potato Dry Matter Field Kit.

Суха речовина різниться між сортами та між сезонами на одному полі. Пристрій Potato Dry Matter Field Kit демонструє цю мінливість бульб із польових зразків. Результати можна порівняти з методами об’ємних зразків шляхом усереднення кількох показань.

Студенти факультету агротехнологій та природокористування вже використовують його в наукових дослідженнях під час написання магістерських робіт.

Нагадаємо, СНАУ – єдиний заклад вищої освіти України, який займається селекцією картоплі. Після початку повномасштабного вторгнення наш університет став єдиним державним закладом на Лівобережжі, який спеціалізується на насінництві та селекції картоплі. Це основна сільськогосподарська культура, яку досліджують на факультеті агротехнологій та природокористування, тому наявність у науковій лабораторії приладу  Potato Dry Matter Field Kit покращить якість і ефективність проведення експериментів та виведе наших студентів та співробітників на новий рівень створення експертних знань.

Щиро дякуємо партнерам, Королівському аграрному університету, за допомогу й підтримку! Упевнені, разом ми зможемо досягти неймовірних наукових висот та покращити рівень світових досліджень!