СНАУ долучився до семінару з молочного скотарства

Сумський НАУ взяв участь у семінарі з молочного скотарства Сумської області.

Скотарство – одна із ключових галузей сільського господарства у Сумській області, котру слід розвивати. До цього процесу долучається і Сумський НАУ, надаючи експертні знання. Цього разу, представники університету відвідали семінар з молочного скотарства.

Місцями проведення заходу, що відбувся 25 червня, стали мальовничі села Ясени та Симонівка Сумського району. Захід відбувався безпосередньо на ДП «Дослідне господарство Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ».

Відкрив семінар урочистою промовою в.о. ректора Сумського НАУ Володимир ЛАДИКА. Він висловив подяку кожному, хто причетний до розвитку скотарства в нашій області та розповів про нові горизонти у сфері тваринництва за сприяння загальної співпраці.

Далі слово передали директору Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександру МАСЛАКУ, Михайлу МЕЛЬНИКУ, голові Сумської районної державної адміністрації та Геннадію ДЕМ`ЯНЕНКУ, голові Сумської районної ради. Вони виступили спікерами на заході, розповіли про досягнення та майбутні перспективи, плани та амбіції у цій сфері.

Крім того, учасникам продемонстрували частину племінного стада великої рогатої худоби ДП «Дослідне господарство Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ». У процесі екскурсії обговорили чинники, що впливають на якість та кількість молока, що може дати корова, та як покращити результати.

Наступною локацією заходу стало ПЗ «Перше травня». Гостям заходу представили модуль з переробки молока. Спікер Володимир ОПРИШКО, власник приватної сироварні O`BEREG, доповідав про якість та складові молока у ланцюгу доданої вартості.

По завершенню заходу гості взяли участь у дегустації крафтової продукції підприємства та змогли наглядно оцінити її смакові якості.