СНАУ поділився досвідом з впровадження дуальної освіти

Кейс з впровадження дуальної освіти Сумського НАУ представили під час круглого столу в рамках проєкту USAID “Економічна підтримка України”.

Сумський НАУ має багато напрацювань та вже впроваджених способів здобуття знань. Однією з новітніх передових форм навчання є дуальна освіта. Обмін досвідом щодо паралельного навчання та працевлаштування на підприємствах-партнерах став частиною засідання круглого столу на тему “Впровадження дуальної освіти в переміщених закладах вищої освіти”.

Захід відбувся 30 травня 2024 року за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”.

Загалом у заході взяли участь сім представників із трьох переміщених із зони бойових дій ЗВО: Донецького національного університету ім. В. Стуса, Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, Таврійського агротехнологічного університету ім. Д. Моторного. Від Сумського національного аграрного університету на круглий стіл було делеговано проректора з наукової та міжнародної діяльності Юрія ДАНЬКА.

Тема впровадження в закладах вищої освіти дуального навчання після початку повномасштабного вторгнення стала надзвичайно актуальною. Релокація повпливала на можливості студентів навчатись очно, тому така форма є оптимальним вирішенням їх проблем. Цей спосіб навчання дозволяє здобувати знання на робочому місці, працюючи на підприємствах та в організаціях для набуття певної кваліфікації, що спрощує загальне навантаження на студентів, даючи при цьому однакову кількість інформації та навичок, розвиваючи hard skills.

У Сумському НАУ дуальна освіта впроваджена вже за багатьма освітніми програмами. До її покращення також було залучено іноземних партнерів. Розвиток такого формату навчання позитивно впливає на співпрацю з багатьма підприємствами.

Участь Юрія ДАНЬКА стала досить корисною для всіх присутніх. Він поділився досвідом процесу впровадження дуальної освіти в СНАУ, розповів про кроки, що можуть допомогти ефективно та за короткий термін впровадити такий підхід у навчанні або покращити його рівень.

Впровадження дуальної освіти наразі є актуальною потребою для багатьох університетів нашої країни. Проте досвід і знання університетів, що вже мають успішний кейс даної діяльності, допоможуть започаткувати цей вид навчання в українських закладах.

Про новини в галузі дуальної освіти СНАУ читайте за лінком: https://dual.snau.edu.ua/.