СНАУ представив досвід співпраці з бізнесом на конференції USAID

Конфлікт у Східній Україні призвів до руйнації критично важливих ринкових зв’язків, економічного послаблення у минулому провідних галузей виробництва та переміщення значної кількості людей. З 2018 року в Україні реалізується Проект USAID «Економічна підтримка Східної України», який має надати допомогу приватним підприємцям та малому і середньому бізнесу, що працюють у конкурентних секторах економіки. Довготерміновою метою проекту є розбудова впевненості у майбутньому східноукраїнської економіки, що має стати стимулом для інвестицій та розвитку підприємництва у цьому регіоні. При тому, що проект «Економічна підтримка Східної України» передусім надаватиме допомогу Донецькій та Луганській областям, він також активно працюватиме над зміцненням економічних зв’язків цих регіонів з іншими областями України.

Одним із ключових напрямів проекту є побудова сталої взаємодії регіональних закладів вищої освіти з підприємствами та забезпечення трансферу технологій. Враховуючи, що Сумський національний аграрний університет має значний досвід співпраці з бізнесом, керівництво проекту запросило проректора з наукової роботи СНАУ Юрія Данька взяти участь у конференції «Науково-дослідницьке співробітництво закладів вищої освіти з бізнесом». У своїй доповіді він розкрив основні моделі взаємодії з бізнесом через господарсько-договірні тематики, ліцензійні угоди, грантову підтримку та поділився досвідом створення наукового парку університету.