СНАУ розпочинає співпрацю з Королівським аграрним університетом Великобританії

Університети Великобританії диверсифікують співпрацю з українськими навчальними закладами в рамках ініціативи побратимів, щоб запропонувати підтримку вченим, студентам та адміністраціям університетів під час конфлікту. Проект координується Cormack Consultancy Group за підтримки Університетів Великобританії.

Проект знаходиться на ранній стадії, і близько 30 університетів зі всієї Великобританії вже виявили свою зацікавленість у ініціативі побратимства. Цього тижня розпочалися переговори між університетами з метою забезпечення довгострокової співпраці в різних областях, включаючи зміст навчальних програм, онлайн-ресурси, дослідницьку співпрацю та переміщення студентів і співробітників.

Партнером Сумського національного аграрного університету за вказаним проектом є Королівський аграрній університет Великобританії. Завідувач науково-дослідної частини СНАУ та керівник проектного сектору Олена Мельник провели робочу зустріч з представниками цього університету.

Окрім довгострокової співпраці, можлива реалізація інших ініціативи, зокрема:

• надання можливості українським науковцям працювати в університетах Великобританії, щоб вони могли продовжувати навчати українських студентів за допомогою онлайн-курсів; доступ до ІТ-інфраструктури та розміщення;

надання доступу до бібліотек та інших онлайн-академічних ресурсів, до яких можуть отримати доступ співробітники британських університетів (наприклад, надання співробітникам електронної адреси британського університету ac.uk).

надання українським студентам, які володіють англійською мовою, можливості проходити онлайн-модулі британських університетів з кредитами, які їх українські університети визнають;

допомога у захисті українських ресурсів, зокрема колекцій рідкісних книг;

проведення літніх шкіл у кампусахВеликобританії, щоб допомогти студентам наздогнати навчання;

співпраця студентських спілок Великобританії та України для збору коштів на нове обладнання, необхідне для підтримки навчання;

обмін досвідом щодо психологічної підтримки студентів.