Сумський національний аграрний університет спільно з бельгійською організацією АРОРО (Anti-Persoonsmijnen Ontmijnende Product Ontwikkeling) створить кінологічний центр для практичних занять студентів.

Наш заклад вищої освіти – один з трьох вітчизняних університетів, що надає знання в галузі кінології. З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України вектор розвитку даної спеціальності змістився на підготовку фахівців-демінерів, які в майбутньому працюватимуть із собаками задля розмінування держави. Успішний приклад роботи з чотирилапими – діяльність ДСНС у Сумській області, на базі якого створено єдиний центр, що займається дресируванням собак. Його працівники стверджують, що одна собака в день може опрацювати від 300 до 500 квадратних метрів. Це пришвидшує процес розмінування вдвічі. Більш того, собаки із Сумського центру ДСНС часто допомагають представникам служби з різних куточків України (читайте матеріал за посиланням: https://suspilne.media/617521-sobaki-saperi-z-sumskoi-oblasti-dopomagaut-rozminovuvati-harkivsinu-ak-ih-gotuut-do-roboti-na-minnih-polah/).

У червні 2023 року Сумський національний аграрний університет підписав Меморандум з бельгійською неурядовою організацією АРОРО, яка застосовує тварин (собак та гамбійських щурів) для розмінування. Документ передбачає співпрацю щодо діяльності у сприянні в навчальному процесі підготовки студентів за освітньо-професійною програмою «Кінологія» біолого-технологічного факультету СНАУ, спільної наукової діяльності в галузі кінології та запровадження спільного проекту створення спроможності щодо підготовки службових тварин. У рамках Меморандуму в листопаді минулого року група наших студентів-кінологів поїхала на п’ятимісячний курс навчання підготовки провідників собак до навчального центру АРОРО, що знаходиться в Королівстві Камбоджа. 10 здобувачів освіти зі Сумського НАУ вже отримали міжнародну сертифікацію демінерів (читайте більше за лінком: https://snau.edu.ua/studenti-demineri-snau-projshli-sertifikaciyu-v-kambodzhi/)

Продовженням цієї співпраці стало підписання 17 січня 2024 року ректором Сумського національного аграрного університету Володимиром ЛАДИКОЮ та керівником програм АРОРО Ukraine Ніколасом ГЕСТОМ  Договору про організацію на базі закладу освіти спільного кінологічного центру. Передбачається, що в майбутньому під керівництвом фахівців АРОРО наші студенти зможуть набувати досвід спрямованого вирощування та дресирування собак.