Сумський національний аграрний університет мав чудову нагоду зустріти у свої стінах представників успішної української компанії RGM Group задля створення кооперації для надання можливості дуального навчання.

RGM Group – сучасна дорожньо-будівельна компанія, що надає послуги з будівництва доріг і мостів, з виробництва продукції для дорожньої інфраструктури, з реалізації будівельних матеріалів та послуги спецтехніки.

Задля поглиблення співпраці між компанією RGM Group та Сумський національним аграрним університетом представники обох із сторін провели круглий стіл, під час якого обговорили важливі моменти впровадження співпраці у формі можливості здобуття дуальної освіти на підприємстві.

На заході від Сумського НАУ присутніми були ректор Володимир ЛАДИКА, проректор з наукової та міжнародної діяльності Юрій ДАНЬКО, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Ігор КОВАЛЕНКО, декан факультету будівництва та транспорту Олександр СОЛАРЬОВ, декан факультету економіки і менеджменту Маргарита ЛИШЕНКО та заступники декана факультету будівництва та транспорту.

Спершу ректор Сумського НАУ Володимир ЛАДИКА привітав учасників заходу й наголосив на важливості співпраці університету з такими потужними компаніями. Акцентував увагу на необхідності впровадження дуальної освіти в кооперації компанія-університет. Керівник закладу вищої освіти розповів про вже створені успішні кейси функціонування дуальної освіти в СНАУ. Зазначає ректор і те, що, як показує досвід, фахівці, які здобули дуальну освіту, на ринку праці користуються більшим попитом.

Представниками від RGM Group стали Яна СЄЛІНА, виконавчий директор групи компаній RGM Group, та Ігор ЛАРЧЕНКО, комерційний директор цієї ж компанії.

Яна СЄЛІНА презентувала компанію, її діяльність, особливості роботи та головні орієнтири. Окреслила виконавчий директор й умови співпраці та акцентувала увагу присутніх на питанні попиту в компанії на здобувачів освіти будівельного, юридичного та економічного напрямків.

Комерційний директор Ігор ЛАРЧЕНКО наголосив на тому, що компанії дуже важлива кооперація з університетом. У RGM Group вважають, що саме таким чином із стін закладу освіти вийде найкращий спеціаліст, здатний адаптуватися до викликів сьогодення. Більш того, деякі студенти-випускники Сумського НАУ вже успішно працюють у компанії.

Своєрідною кульмінацією зустрічі стала пропозиція компанії щодо гранту для здобувачів освіти факультету будівництва та транспорту Сумського національного аграрного університету на розробку власних будівельних проєктів.

У кінці візиту декан факультету будівництва та транспорту Олександр СОЛАРЬОВ ознайомив представників компанії з матеріально-технічною базою, за допомогою якої студенти мають можливість здобувати теоретичні знання й відпрацьовувати їх на практиці безпосередньо в університеті. Розповів Олександр Олексійович і про профіль сучасного здобувача освіти, його бажання, виклики, які він зараз має долати.

Зазначимо також, що під час заходу активну участь в обговореннях брав директор Сумського будівельного коледжу Олександр ФІЛАТОВ, який також є зацікавленим у співпраці і переконаний, що  коледж є невід’ємною складовою підготовки кадрів.