Нещодавно в Сумському національному аграрному університеті робочий візит провели представники Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (далі – ХРЦОЯО).

Діяльність у ході візиту

У процесі роботи були обговорені питання підготовки до безпечного проведення сертифікації вчителів та проведення національного мультипредметного тесту під час вступної кампанії 2024 року. Делегати ХРЦОЯО ще раз підтвердили, що в Сумському НАУ створено комфортні умови в усіх укриттях, а одне з них навіть визнали найкраще облаштованим серед усіх установ.

Про Український центр оцінювання якості освіти

Український центр оцінювання якості освіти було створено в 2006 році як підрозділ Міністерства освіти і науки України. Загалом налічується 9 його регіональних центрів у різних куточках держави. Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти відповідає за проведення національного мультипредметного тесту (раніше зовнішнього незалежного оцінювання) у трьох областях: Харківській, Сумській та Полтавській. Наразі ХРЦОЯО працює в дистанційному форматі, проте це не заважає співробітникам якісно організовувати роботу. Діяльність Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти спрямована на взаємодію з обласними органами управління освітою, навчальними закладами з питань організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти; проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадськості з питань організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання; здійснення реєстрації осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні або моніторингу якості освіти; формування разом з обласними органами управління освітою та навчальними закладами мережу пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання; утворення тимчасових пунктів; співпрацю з обласними органами управління освітою щодо кадрового забезпечення пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання та пунктів перевірки; організацію добору, реєстрації, навчання та розподілу залучених працівників, забезпечення їх інформаційними та методичними матеріалами; організацію доставки, охорони контейнерів (пакетів) з матеріалами зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти; здійснення обробки матеріалів зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти;  організацію перевірки завдань з розгорнутими відповідями сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання учасників зовнішнього оцінювання; участь у формуванні банка завдань зовнішнього незалежного оцінювання (розроблення, рецензування, апробація); проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання; участь у проведенні освітніх статистично-аналітичних і соціально-психологічних.

Офіційний сайт Харківського РЦОЯО: https://zno-kharkiv.org.ua/