СНАУ вкотре підтверджує статус органічного оператора

Представник ТОВ «Органік стандарт» Світлана ПРОКІПЕЦЬ проінспектували Сумський НАУ щодо підтвердження статусу органічного оператора за українським та європейським законодавством.

СНАУ вже сьомий раз приймає у себе таку інспекцію. Мета заходу – підтвердити статус органічного оператора з вирощування культур на площі 2,7 га. Цього разу, представниця ТОВ «Органік стандарт»  Світлана ПРОКІПЕЦЬ завітала до університету 1 липня 2024 року, та в ході роботи оглянула органічні ділянки.

ТОВ «Органік стандарт» – перший український сертифікаційній орган, що здійснює інспекцію та сертифікацію органічного виробництва. Метою «Органік стандарту» є інспекція та сертифікація органічного виробництва і обігу, супровід та контроль його експорту. Однією із провідних цілей є також навчання та розвиток ринку органічної продукції, саме через це СНАУ долучався до сертифікацій та продовжує це робити надалі. Товариство було створено в рамках українсько-швейцарського проекту «Органічна сертифікація та розвиток органічного ринку в Україні» в 2007 році.  Партнерами компанії виступають іноземні організації та підприємці органічного сектору України.

У ході чергового візиту, Світлана ПРОКІПЕЦЬ оглянула посіви польових, лікарських, тепличних та ягідних культури, що вирощуються в СНАУ за органічними технологіями. У підсумку зустрічі вона зазначила, що університет має позитивні висновки щодо дотримання органічних стандартів. В минулих роках теж були проведені сертифікації. Детальніше про них та їх результати можна дізнатися за посиланнями – https://snau.edu.ua/snau-pidtverdiv-status-organichnogo-operatora/ , https://snau.edu.ua/inspekciya-vid-tov-organik-standartu

Слід зазначити, що контроль за якістю та процесами на ділянках ведуть викладачі факультету агротехнологій та природокористування Ігор КОВАЛЕНКО, Юрій МІЩЕНКО, Роман ЯРОЩУК, Сергій ГОРБАСЬ, Іван СОБРАН. Вони також активно займаються підтримкою та пропагуванням органічного виробництва в університеті.

У підсумку варто зазначити, що СНАУ став першим університетом в Україні, що отримав статус органічного оператора, детальніше – https://snau.edu.ua/snau-pershim-v-ukra%D1%97ni-otrimav-status-organichnogo-operatora-po-viroshhuvannyu-roslin/

Ми пишаємося тим, що продовжуємо якісно виконувати довірені нам обов`язки, та успішно проходимо сертифікації від ТОВ «Органік стандарт». Ми також дуже вдячні товариству за підтримку та допомогу.