З нагоди Дня ментального здоров’я на базі Сумського національного аграрного університету провели квест, спрямований на підтримку психологічного стану студентів та поширення серед молоді інформації про програму «Ти як?».

«Ти як?» – всеукраїнська програма підтримки ментального здоров’я, заснована Оленою Зеленською. Більше інформації читайте на офіційному сайті: https://www.howareu.com/ .

Що таке ментальне здоров’я? Як боротися зі стресом? Як допомогти близьким боротися з панікою? Що робити, якщо нічого не хочеться? Як впоратися з емоціями? На всі ці питання в ході заходу дали відповіді координатори проєкту.

Крім практичного психолога Сумського національного аграрного університету Людмили МИХАЙЛЕНКО, професійні знання та навички надавали гості заходу: Світлана ГАВРИЛЕНКО, методист навчально-методичного центру психологічної служби КЗ «Сумський ОІППО», та Галина КУРЧЕНКО, практичний психолог Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей області.

Учасниками квесту стали студенти всіх факультетів та років навчання. Проте основну увагу приділяли саме першокурсниками, адже вони зіштовхнулися зі стресом під час вступних екзаменів і адаптації в новому навчальному й соціальному середовищі.

Загалом учасники пройшли 5 станцій, на кожній з яких дізнавалися про проєкт «Ти як?», отримували інформацію про покращення ментального здоров’я. Цікавим досвідом для студентів стало проведене перед і після квесту анкетування, адже таким чином студенти змогли проконтролювати свої знання та вміння. Станції мали назву:

1. «Як проявляється стрес?»
  2. «Як не слід боротися зі стресом?»
  3. «Як швидко опанувати стрес?»
  4. «Як допомогти іншим у стресі?»
  5. «Як дбати про емоційну стійкість?»

На кожній зі станцій учасники опановували нові знання та техніки, навчалися боротися зі стресом та допомагати близьким.

Людмила МИХАЙЛЕНКО, практичний психолог СНАУ, організатор заходу, ділиться враженнями від проведення квесту:

«Сумський НАУ взяв участь у всесвітньому дні ментального здоров’я. На базі університету був проведений квест для студентів, на якому вони більш детально ознайомилися з поняттям ментального здоров’я та розібралися, як допомогти собі та іншим у стані стресу.»

Діана ДЕРЕВЯНЧЕНКО, студентський ректор Сумського НАУ, розповідає про основну мету та період організації заходу:

«Це великий всеукраїнський проєкт. Він дуже важливий для ментального здоров’я студентів, бо стосується психологічного стану. Незважаючи на дедлайни й короткі терміни, нам вдалося організувати все так, щоб зацікавити студентів. Подібні заходи дуже необхідні, бо доводять студентам, що потрібно ділитися душевними переживаннями, щоб підтримувати ментальне здоров’я»

Крім того, представники СНАУ взяли участь в обласних заходах. Наталія КОЛОДНЕНКО, начальник навчального відділу, та Людмила МИХАЙЛЕНКО, практичний психолог СНАУ, відвідали регіональну зустріч з представниками ОВА та психологічних центрів Сумщини.