Студентки СНАУ відвідали Німеччину в рамках проєкту INTERADIS

Двотижневе навчання в Університеті прикладних наук Амберг-Вайден (Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden) пройшли студентки СНАУ в рамках міжнародного проєкту INTERADIS «Інтеграція та адаптація іноземних студентів», що реалізується програмою Європейського Союзу Еразмус+ з розвитку потенціалу вищої освіти.

Віолетта ЖУК, студентка факультету харчових технологій, та Поліна ЯНУШ, студентка факультету економіки і менеджменту, перебували в кампусі університету в місті Вайден. Відразу після приїзду іноземним здобувачам провели екскурсію приміщеннями та познайомили їх з адміністрацією та президентом університету Prof. Dr. med. Clemens Bulitta. Відтоді кожен день молоді був наповнений вивченням початкової німецької та прослуховуванням лекцій англійською. Серед додаткових занять, у яких могли брати участь студенти INTERADIS, Intercultural Competence, Social Media Marketing, Leadership Development та багато інших.

Вечори після навчання проводили цікаво і корисно: прогулювалися містом, відвідували воркшопи. Участь у таких івентах коментує Віолетта ЖУК:

«Ми мали змогу вільно поспілкуватись з інтернаціональними студентами на різні теми, дізнатись у них багато корисної інформації та покращити знання іноземної мови, адже щоденне спілкування з носіями – це найкращий спосіб опанувати її на високому рівні»

Запропонували студентам екскурсію до Амбергу, де знаходиться другий кампус університету. Незабутні враження справила поїздка до Регенсбургу. Приємно здивував рівень підготовки, адже тур містом розробили українською мовою.

На вихідних молодь знайомилася з німецьким містом Вайден та відвідувала разом з інтернаціональною групою студентів фестивалі: «Вайденський весняний фестиваль» та «Пивний фестиваль». Поліна ЯНУШ ділиться враженнями:

«Ми спробували місцеві страви і відчули атмосферу святкування традиційних німецьких свят. Цей неймовірний досвід допоміг краще зрозуміти та оцінити культурні відмінності та схожість між Україною та Німеччиною»

Наприкінці навчання учасники проєкту INTERADIS мали скласти іспит з початкової німецької мови, за результатами якого отримали відповідні сертифікати про участь у студентському обміні.

Обидві студентки СНАУ, повернувшись з подорожі, стверджують, що навчання за кордоном відкриває безмежні можливості для особистого зростання та культурного обміну. Для молоді це можливість по-новому побачити світ, випробувати себе за межами звичайного, набути цінного досвіду та підвищити впевненість у власних силах.

Сайт проєкту INTERADIS у СНАУ: https://interadis.snau.edu.ua.

Сайт Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden: https://www.oth-aw.de/.