4 квітня Міністерство освіти і науки України ініціювало проведення зустрічі зі студентством для обговорення змін, що сьогодні відбуваються в системі вітчизняної освіти.

Від Сумського національного аграрного університету на зустріч було делеговано студентського ректора Діану ДЕРЕВЯНЧЕНКО та першого заступника голови первинної профспілкової організації студентів та аспірантів Вікторію ТОКАР. Здобувачки освіти, маючи високі посади в студентських обʼєднаннях, досконало знають усі проблеми, з якими доводиться зіштовхуватися молоді. Особливо, враховуючи, що наш заклад розташований поруч з зоною бойових дій.

Головною метою зустрічі студентсва з представниками Міністрества освіти і науки України на чолі із заступником міністра Михайлом ВИННИЦЬКИМ, було обговорення деяких нових законопроєктів, що стосуються питань вищої освіти, та внесення змін до вже існуючих. Приміром, представник влади ознайомив з концепцією проєктів про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтриимки її здобувачам, а також з проєктом про внесення змін до законопроєктів щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу. Крім того, присутні розглянули ще й аспект підтримки наукової роботи в ЗВО, що вже підкріплений законом України і наразі вимагає внесення змін. Не оминули в обговоренні й питання можливих змін у структурі організації та функціонування закладів освіти.

Наприкінці на студентів чекала сесія обговорення у форматі «Питання-відповідь». Представниці СНАУ акцентували увагу на функціонування й підтримку відокремлених структурних підрозділів – коледжів.

Здобувачі освіти Сумського національного аграрного університету висловлюють надію, що думка студентсва позитивно вплине на подальші рішення Міністрества освіти і науки України і дасть поштовх до нових звершень у галузі реформування освіти в Україні.