Сумський національний аграрний університет став учасником проєкту, що фінансується Вишеградським фондом

Завдяки гранту Visegard Project #22230081 від Міжнародного Вишеградського фонду, який співфінансується урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини, Сумський національний аграрний університет буде реалізовувати проект «Restoring recreative potential of damaged forests for human well-being in V4 and post-war Ukraine» («Відновлення рекреаційного потенціалу пошкоджених лісів для добробуту людини у V4 та післявоєнній Україні»). Основна мета проекту зібрати та проаналізувати інформацію про методи та стратегії, а також існуючі найкращі практики відновлення рекреаційного потенціалу пошкоджених лісів у країнах-партнерах Вишеградської групи (Польщі, Чехії та Словаччині) та запропонувати їх впровадження в українських лісах, знищених війною.

Науковці з SGGW хочуть дати Україні шанс не лише покращити умови місць відпочинку та відновити психічний стан постраждалого від війни населення, а й сприяти розвитку екотуризму та «зелених» робочих місць. Вказують на можливі напрямки та способи включення пошкоджених лісів до рекреаційної системи зелених насаджень. Вони також хочуть показати, що ці території можуть стати базою для заходів з екологічної освіти, які будуть сприяти просуванню «зелених» робочих місць.

Проєкт реалізується Варшавським університетом природничих наук, Інститут лісових наук (м. Варшава, Польща), у партнерстві з Сумським національним аграрним університетом, Чеським університетом природничих наук у Празі (м. Прага, Чехія) та Технічним університетом у Зволені (м. Зволен, Словаччина).

2 лютого 2023 року відбувалася зустріч партнерів для обговорення подальших дій. Сумський НАУ у проєкті представляють доцент Роман Ярощук та старший науковий співробітник Світлана Ярощук.

Більше інформації на офіційній сторінціпроєкту у Facebook: facebook.com/recreation.forest.V4.UA