Наукова спільнота Сумського національного аграрного університету в черговий раз долучилася до міжнародної обміну досвідом та знаннями, беручи участь у воркшопах та лекціях. Подія відбулася в рамках проєкту UNICOM Erasmus+: КА2 CBHE на базі факультету бізнесу, менеджменту і економіки Університету Латвії (Рига). Представники СНАУ: проректор з наукової та міжнародної діяльності, професор Юрій ДАНЬКО та директор офісу промоції, доцент Ксенія БЛЮМСЬКА-ДАНЬКО, активно брали участь у заходах протягом чотирьох днів спільно з делегацією представників інших українських університетів.

Основний акцент уваги під час візиту був зосереджений на темі третьої місії університетів та економічного зростання. Учасники воркшопів та лекцій обговорювали потенціал розвитку бізнесу, співпрацю з соціальними партнерами та навчання протягом життя. Захід також знайшов своє відображення у вивченні досвіду співпраці Університету Латвії з місцевими муніципалітетами та в реалізації третьої місії іноземних закладів вищої освіти.

Один з найцікавіших моментів візиту – це участь у воркшопі “Третя місія та співпраця із соціальними партнерами – аспекти стійкості”. Учасники змогли обмінятися досвідом та ідеями щодо важливої ролі університетів у підтримці економічного зростання та розвитку бізнесового потенціалу, а також у взаємодії з громадськістю. Останній день візиту був присвячений участі в міжнародній науковій конференції “Стійкі університети та спільноти”, на якій звучали актуальні питання розвитку вищої освіти та співпраці з муніципалітетами. Учасники висловлювали ідеї та розглядали перспективи реалізації набутих знань у власній роботі.

Крім наукових заходів, делегація мала можливість відкрити для себе культурні аспекти Латвії, зокрема, прогулятися старим містом Рига, що додало нових вражень та сприяло розширенню горизонтів розуміння міжнародного співробітництва. Також науковці відвідали місто Кулдига, столицю регіону Курляндія. Тут знаходиться одна із філій Латвійського Університету. За словами мера міста таке вдале розташування відокремленого структурного підрозділу вирішує питання забезпечення регіону якісними кадрами. До речі, містечко активно підтримує переселенців з України: 427 українці у 2022 році знайшли тут свій прихисток.

Проректор з наукової та міжнародної діяльності СНАУ Юрій ДАНЬКО  підкреслив важливість таких міжнародних ініціатив, особливо в контексті відновлення та розвитку громад Сумськох області:

“Проєкт Unicom, який ми реалізуємо у складі консорціуму університетів, є важливим для повоєнного відновлення та розвитку громад. У рамках цього проєкту на базі Університету Латвії відбувся захід, присвячений економічному зростанню та сталому розвитку університетів і громад.  Понад 45 років Сумський національний аграрний університет реалізує свою важливу місію кадрового та наукового розвитку сільських територій  Сумщини. У кожній громаді, у кожному старостаті працюють наші випускники. І сьогодні, коли 17 громад області знаходяться під щоденними обстрілами та бомбардуванннями, разом з ними ми відчуваємо ту біль і тривогу, але думаємо про подальше відновлення і розвиток.”

Візит науковців до Латвії став не лише можливістю обміну досвідом, а й кроком уперед у зміцненні міжнародних зв’язків та підтримки академічного співробітництва.

Більше про проєкт UNICOM: https://unicom.snau.edu.ua/.

Університет Латвії: https://www.lu.lv .