6 вересня пройшло розширене засідання Наглядової ради Сумського національного аграрного університету. На заході були присутні ректори інших університетів міста Суми, голова Наглядової ради СНАУ Юрій ЛУПЕНКО, генеральний директор департаменту фахової передвищої, вищої освіти Олег ШАРОВ та начальник Сумської ОВА Володимир АРТЮХ.

Також відбулось засідання Ради ректорів закладів вищої освіти Сумської області, під час якого обрали нового голову. Володимира ЛАДИКУ змінив ректор Сумського державного університету Василь КАРПУША.

Нагадаємо, 20 червня 2024 року в Сумському національному аграрному університеті відбулися вибори ректора. За інформацію виборчої комісії, в голосуванні взяли участь 873 виборці. За проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Ігоря Миколайовича КОВАЛЕНКА проголосували 788 виборців, що становить 80,2%.
Кожен з університетів має власну історію, традиції, здобутки. Це особливе місце, в якому формуються дуже тісні зв’язки між студентами, викладачами, деканами, проректорами і всіма, хто приєднується до великої родини вишу. У такій структурі дуже важливо мати керівника, який зможе продовжити шлях попередників, привносячи щось нове, інноваційне та унікальне. І сьогодні Володимир ЛАДИКА передав повноваження очільника Сумського національного аграрного університету Ігорю КОВАЛЕНКУ.

Присутні відзначили здобутки минулого ректора та наголосили, Сумський НАУ на сьогодні – один з лідерів не тільки серед аграрних вишів а й взагалі в Україні. Голова Наглядової ради СНАУ Юрій ЛУПЕНКО сказав:
«Ми сподіваємось, що весь потенціал, який накопичили за ці роки буде примножений. Попри всі труднощі сьогодення, університет продовжує не тільки існувати а й робити вагомі кроки у світле майбутнє».

Генеральний директор фахової передвищої, вищої освіти Олег ШАРОВ додав:
«Якщо подивитись на динаміку вищої освіти, то в Сумській області є два університети, які демонструють динаміку свого розвитку значно кращу, ніж в середньому по країні, тому СНАУ – флагман вищої освіти».

Крім цього, відзначили вплив аграрварду на місто та область. Начальник Сумської ОВА Володимир АРТЮХ наголосив, що СНАУ є прикладом для всіх інших у створенні безпечних умов для навчання та роботи. Велика мережа укриттів дозволяє персоналу та людям, які знаходяться поруч, очікувати відбою повітряної тривоги у безпеці.

Як результат своєї роботи, Володимир ЛАДИКА презентував досягнення, що вдалось накопичити за 19 років на посаді ректора. Серед основних: побудовано критий полігон, університет повністю відмовився від природного газу, впровадили викладання англійською, міжнародна співпраця з європейськими та азійськими партнерами … І головне, що з 2005 року Ігор КОВАЛЕНКО вже був на посаді заступника декана, кожного дня отримуючи досвід управління та формуючи професійні вміння.

Тепер вже він сам демонструє свою стратегію розвитку університету. «3 кити» плану Ігоря Миколайовича – безпека, стабільність та розвиток.
«СНАУ буде продовжувати розширювати матеріально-технічну базу, автоматизувати управління, співпрацювати з міжнародними партнерами та формувати свідомих громадян вільної країни. Моя мета – в кінці шляху на посаді ректора з гордістю звітувати про здобутки та досягнення», – запевняє ректор.