Засідання Ради партнерів відновлення та розвитку Сумської області, яке нещодавно відбулося на Сумщині, стало важливою подією для визначення шляхів подальшого розвитку регіону. Рада партнерів, створена в рамках Регіонального офісу міжнародного співробітництва, націлена на об’єднання зусиль влади, міжнародних донорів та бізнес-спільноти для підтримки і розвитку області. Важливою метою Ради є забезпечення ефективної координації дій та інформаційної взаємодії для досягнення спільних цілей. У 2023 році область отримала значну підтримку від міжнародних партнерів у розмірі не менше 700 мільйонів гривень. Ще 300 мільйонів гривень уже сплановано на найближчу перспективу для реалізації важливих ініціатив у громадах.

На засіданні представники влади, ключові міжнародні донори, бізнес і громадськість обговорили пріоритети допомоги для економічного відновлення Сумської області у 2024 році та інструменти для підвищення ефективності співпраці.

Перший заступник голови обласної адміністрації Тарас САВЧЕНКО висвітлив бачення взаємодії та підтримки Сумщини світовою спільнотою через призму ключових орієнтирів Стратегії відновлення і розвитку економіки області. Під час доповіді він відзначив роль Сумського національного аграрного університету в регіональних та галузевих ініціативах та підкреслив важливість активної участі університету у розвитку та відновленні області.

Спеціаліст з впровадження програм Продовольчої та сільськогосподарської програми ООН Кіял АКМАТБЕК розповіла про пріоритетні сфери діяльності організації та критерії реалізації програм зі стимулювання економіки. До таких можуть бути віднесені й наукові напрями СНАУ щодо збереження локальних порід, створення регіонального крафтового продукту, підтримки місцевих товаровиробників.

На заході виступив проректор з наукової та міжнародної діяльності Сумського національного аграрного університету, професор Юрій ДАНЬКО, який представляє університет у ролі члена Ради. У своїй доповіді він підкреслив активну участь вищих навчальних закладів у відновленні регіону та наголосив на тому, що університети відіграють ключову роль у формуванні наукового та кадрового потенціалу, необхідного для стабільного розвитку області. Також було висловлено думку, що важливо залучати університети до різних програм підтримки, оскільки вони є стабільними та надійними партнерами.