Цьогоріч студенти-магістри факультету агротехнологій та природокористування Сумського національного аграрного університету отримали чудову можливість навчатися паралельно в Королівському аграрному університеті (Великобританія), іноземному закладі-партнері, отримуючи в результаті подвійний диплом «Стале сільське господарство та продовольча безпека».

Навчання розпочалося в п’ятницю, 29 вересня 2023 року, з Induction Day для здобувачів. Урочисте слово з нагоди промовив проректор з міжнародної та наукової діяльності СНАУ Юрій ДАНЬКО, який привітав колег та студентів зі стартом навчального процесу. Команда RAU спільно з командою СНАУ представили студентам програму, керівники модулів коротко ознайомили зі своїми курсами та вимогами до оцінювання. Команда Віртуального освітнього середовища RAU провела онлайн екскурсію віртуальним середовищем Gateway, познайомила з особливостями використання цифрових освітніх технологій в навчальному процесі та можливостями віртуальної бібліотеки.  Студенти поділились своїми враженнями та очікуваннями від навчання.

«Стале сільське господарство та продовольча безпека» – унікальна магістерська освітня програма. Співпраця СНАУ та RAU в даному контексті надасть українським студентам отримати дипломи одночасно двох потужних університетів та стипендію за рахунок міжнародного гранту. Навчання за програмою є безкоштовним та проводиться англійською мовою. У 2023 році перша група студентів факультету агротехнологій та природокористування Сумського національного аграрного університету розпочала здобуття освіти за фахом «Стале сільське господарство та продовольча безпека».

Нагадаємо, співпраця нашого закладу освіти з RAU розпочалася з участі у програмі «Університети-побратими» після початку повномасштабного вторгнення. Тоді університет-партнер надав потужну фінансову підтримку та грантові можливості для науковців СНАУ. Згодом делегація нашого ЗВО зробила декілька навчальних і робочих візитів, у ході яких перейняла досвід функціонування й організації навчання в закордонній установі. Цього року спільно з RAU було відкрито програму подвійних дипломів «Стале сільське господарство та продовольча безпека». Крім того, у вересні 2023 року Королівський аграрний університет передав у користування науковцям СНАУ два інноваційні прилади для досліджень картоплі (https://snau.edu.ua/rau-peredav-naukovcyam-snau-vazhlivij-dlya-provedennya-doslidzhen-prilad/ ) та оцінки вмісту важких металів у ґрунті (у рамках проєкту «Оцінка земель та екосистем Північного Сходу України, ушкоджених внаслідок російського вторгнення»; https://snau.edu.ua/vidteper-prilad-xrf-thermo-scientific-xl2-u-laboratori%d1%97-snau/.