Вишиванка – наш український генетичний код. Із зашифрованими оберегами, символами та знаками. Вишиванка – відображення сили і незламності. Вишиванка – візуальна мова нашого народу, його творчість та культура, символ краси та національної ідентичності.

Традиційно в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Колектив Сумського національного аграрного університету кожного року збирається разом, щоб відзначити таку важливу, особливо в часи повномасштабного вторгення, подію.

Цьогоріч студентський актив СНАУ розпочав святкування з нанесення на алеї сакур (доріжка біля корпусу економіки і менеджменту) унікального орнаменту СНАУ, родзинкою якого стало переважання зеленого кольору як відображення брендингу нашого закладу вищої освіти.  До речі, макет нанесення малюнку розробила студентка будівельного факультету Крістіна НОСАЛЬ, оригінальний і символічний.

Згодом на ганку головного корпусу адміністраціяуніверситету, студенти, співробітники й навіть майбутні абітурієнти зробили щорічне спільне фото. Наш «сімейний» фотоальбом поповнився новою світлиною.

Відділ з виховної роботи зі студентами СНАУ, студентський актив та працівники  приймальної комісії провели для абітурієнтів, старшокласників сумських закладів освіти, Etno-квест.  Школярі пройшли 5 станцій із завданнями, які допомогли дізнатися більше про історію, різновиди та значення орнаментів вишиванок.  Практичний психолог Людмила МИХАЙЛЕНКО провела тренінг «Вибір професії: секрети успіху», а Діана ДЕРЕВЯНЧЕНКО, студентський ректор СНАУ, навчила молодь кавовому мистецтву.

SMMменеджерка Офісу промоції СНАУ Ліна БАБИЧ, яка була причетна до організації та проведення святкування, коментує: «Зранку студенти почали створювати унікальний орнамент «Генетичний код СНАУ». Співробітники йшли на роботу вже красивою кольоровою алеєю. З прекрасним настроєм, у вишиванках, усміхнені. Потім СНАУ зустрів абітурієнтів – учнів міських шкіл. А ще зробили спільне фото. Скільки красивих, усміхнених українок і українців!».

Після початку повномасштабного вторгення День вишиванки отримав особливий сенс. Українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.

Історична довідка: свято було запроваджене в 2006 році Лесею Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України. Дата завжди припадає на третій четвер травня.

Про святкування Дня вишиванки минулих років читайте за лінком: https://snau.edu.ua/simvol-neskorenosti-sumskij-nau-vidsvyatkuvav-den-vishivanki/ , https://snau.edu.ua/dnk-naci%d1%97-u-sumskomu-nau-vidsvyatkuvali-den-vishivanki/ , https://snau.edu.ua/den-vishivanki-u-snau-ne-prosto-tradiciya/ .