24 вересня у Сумському НАУ проходив семінар «ГРАНТОВІ ПРОГРАМИ ЄС: МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ ТА ЛІДЕРІВ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ». Захід відбувся за ініціативи Української Асоціації Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції (APREI) у рамках імплементації проєкту Програми ЄС Еразмус+ напряму ім. Жан Моне: 620395-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-SUPPA:“ЄС-Східне партнерство: майбутні шляхи активізації спільних ініціатив академічних та громадянських спільнот в Україні”.
Програма семінару включали:
- огляд міжнародних освітніх та дослідницьких фондів та програм;
- набуття та вдосконалення учасниками навичок роботи з міжнародними освітніми та дослідницькими фондами і програмами;
- огляд питань і методичних прийомів та правил підготовки проєктної заявки;
- поширення практик щодо розвитку міжнародної мобільності викладачів та дослідників та отримання додаткового фінансування освітньої та науково-дослідницької діяльності.
З вітальним словом до учасників семінару звернувся проректор з наукової роботи Сумського НАУ, д.е.н., проф. Юрій Данько, який наголосив на важливості залучення фінансової підтримки для проведення наукових досліджень та формування фахової компетентності молодих науковців.
Спікерами заходу були:
Ірина Сікорська – к. н. держ. упр., доц. голова Української Асоціації Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції;
Олена Мельник – к.т.н., доц., завідувачка сектору міжнародних проєктів Сумського НАУ, Українська Асоціація Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції;
Ганна Дугінець – д.е.н., проф., завідувачка кафедри світової економіки у Київському національному торговельно-економічному університеті, Українська Асоціація Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції.
Роман Калитчак – к.політ.н., доц. Львівського національного університету ім. Івана Франка, Українська Асоціація Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції;
Олена Тупахіна – д.філол.н., доц., координаторка програм напряму ім. Жана Моне у Запорізькому національному університеті, Українська Асоціація Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції;
Наталя Ярошенко – аспірантка СНАУ, посолка європейської молоді, експертка з молодіжних проєктів та екологічних ініціатив ГО «Молоді Агенти Змін»;
Роман Ярощук – кандидат с.-г. наук, завідувач наукової лабораторії “Лісівництва Північного Сходу України”, доцент кафедри садово-паркового та лісового господарства СНАУ;
Світлана Ярощук – кандидат с.-г. наук, старший науковий співробітник наукової лабораторії “Лісівництва Північного Сходу України” СНАУ;
Присутні на семінарі науковці Сумського НАУ, громадські активісти та держслужбовці мали змогу дізнатися про загальні правила підготовки проєктів до міжнародних програм та фондів, а також почути практичні поради щодо забезпечення успішності в роботі з фондами.