ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ПРАЦІВНИКАМ ТА ЗДОБУВАЧАМ ОСВІТИ УНІВЕРСИТЕТУ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ:
- Усвідомте відповідальність за власну поведінку. Пам’ятайте, що зміни у світі починаються із змін у нас самих. Візьміть відповідальність за власні переконання і продемонструйте іншим поведінку, що несумісна з корупцією.
- Будьте відвертими і демонструйте відкритість. Якщо Вам натякають на сумнівні завуальовані пропозиції, що йдуть урозріз із Вашими обов’язками, покличте когось із колег у якості свідка.
- Будьте активними і небайдужими до проявів корупції. Допомагайте розкривати випадки корупції, якщо Ви помічаєте ознаки корумпованої поведінки інших осіб.
- Допоможіть університету визначити недосконалі організаційні структури, механізми, в яких можуть виникати прояви корупції.
- Не змішуйте службову та приватну сферу Вашого життя.
- Пам’ятайте, що Ваша повага до себе важливіша за сумнівну “вигоду”.
- Ставте собі питання в разі виникнення спокуси перед корупційною пропозицією: “Що ви хочете отримати насправді?” І наскільки “дорогою” для Вас є власна гідність, честь, спокій і чисте сумління?
- Працюйте постійно над підвищенням власної самооцінки, тільки людина, яка по-справжньому цінує і поважає себе, не буде розмінюватися на антизаконні діяння і наражати себе на небезпеку.
- Приймайте рішення, виходячи з позиції бажаного майбутнього, а не тимчасового задоволення. Знайте, що щодня Ви самостійно будуєте світ, в якому живете.