Презентація інноваційних рішень в системі точного землеробства, демонстраційний показ гібридів кукурудзи селекції компанії SAATBAU PROBSTDORFER, показ роботи зернозбиральних комбайнів різних виробників, особливості використання БПЛА для внесення пестицидів на посівах польових культур та огляд роботи дрона – усе це влаштували на дослідних ділянках Сумського НАУ до дня поля.
Участь у заходах взяли керівники та спеціалісти провідних сільгосппідприємств, фермери, студенти факультетів агротехнологій та природокористування, економіки та менеджменту, інженерно-технологічного факультету Сумського НАУ, студенти Маловисторопського, Охтирського і Роменського фахових коледжів СНАУ й учні ДПТНЗ «Синівський професійний аграрний ліцей».
«Вперше на дослідних полях СНАУ спільно з товаровиробниками проводиться день поля. Сьогодні на полях кукурудзи ми вивчали яка врожайність гібридів в умовах Сумщини, як працюють комбайни та молотять врожай. Запрошеним студентам особливо цікаво подивится на те як все відбувається вживу, так як і на виробництві», – розповідає декан факультету агротехнологій та природокористування Сумського НАУ Ігор Коваленко.
«Ми представили результати наукових досліджень, які проводили останній рік на дослідному полі СНАУ, у селі Гамаліївка. Ці досдідження стосуються вивчення і рекомендацій щодо оптимізації елементів вирощування кукурудзи сумісно із підприємством «Агрофірма Слобожанщина». Ми вивчаємо особливості технологій вирощування, а саме особливості обробки грунту для наших умов, особливо в останні роки, коли підвищуються температури, змінюється клімат, а також особливості підбору гібридів кукурудзи. Ще вивчаємо особливості диференційованої норми висіву та диференційованого внесення мінеральних добрив і захисту рослин, їхню економічну доцільність, бо враховуючи останні тенденції захисту рослин й збільшення вартості на добрива та засоби захисту рослин актуальним є питання ресурсозбереження», – наголосив завідувач кафедри селекції та насінництва Сумського НАУ Віктор Оничко .
«Кукурудза – це основна культура як в Україні, так і у нашій області, якщо загальна посівна плоша Сумщини становить 1,2 мільйони гектар, то кукурудза займає 462 тисячі, це більше на 22 тисячі гектарів, ніж у минулому році і дає найбільший дохід для аграріїів. Сьогоднішній захід спрямований на те, щоб поділитися результатами підприємств, що займаються сучасними технологіями і ви можете безпосередньо стати учасниками цих процесів», – каже начальник Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак.
«Я радий, що проводяться заходи, де молодим фахівцям на практиці можуть показати приклад застосування різноманітних технологій, це дуже цінно. Щодо нашої компанії «SAATBAU PROBSTDORFER», то ми на ринку з 2013 року, а у цілому це австрійська компанії і їй 70 років. У наших спеціалізованих сферах діяльності ми пропонуємо найвищу якість послуг – від насіння до сільськогосподарських культур. Ми ведемо нашу діяльність відповідно до початкової ідеєю постачання населення власними ресурсами», – розповідає директор з продажів ТОВ «Заатбау Пробстдорфер Україна» Богдан Седелєв.
«Мені подобається агрономія, адже це перспективна прибуткова спеціальність. На такому заході я вперше, дізнався багато нового, особливо про гібриди, деякі з яких я не знав до цього і хотів би спробувати вирощувати їх вдома», – ділиться враженнями Станіслав Зоренко – студент 3 курсу Маловисторопського фахового коледжу Сумського НАУ .
Заходи, що провели до дня поля представники Сумського НАУ виявились інформативними та цікавими як для студентів, так і для керівників підприємств. Така форма спілкування та обміну знаннями важлива, адже необхідно передавати свій досвід новому поколінню, яке у майбутньому зробить свій вагомий вклад у розвиток агрономії.