Підвищувати родючість грунтів в умовах посухи навчали аграріїв в Сумському НАУ

10 грудня 2019 року о 10:00 в Сумському Національному аграрному університеті була проведена навчальна програма  «Посуха в Україні. Успішні технології управління вологою в ґрунтах», що реалізовується в Україні Асоціацією «Дунайська Соя» за підтримки посольства Австрії в Україні та Австрійського сільськогосподарського кластеру разом із компаніями CASE IH, КЕТ УКРАЇНА ТОВ та Проектом “Аграрні розписки в Україні”, що впроваджується IFC (Група Світового Банку) за підтримки Швейцарської Конфедерації.

Сумський НАУ було не випадково обрано в якості місця проведення семінару, адже саме тут функціонують новітні лабораторії, створені із залученням компаній аграрної сфери.

Участь в навчальній програмі взяли представники агропідприємств з різних куточків України. «Я дуже радий, що сьогодні тут зібралися виробники. І для нас це велика честь, що наш університет є майданчиком для дискусій, для здобуття нових знань. Ми є унікальні тим, що у нас є класи теоретичної та практичної підготовки, створення яких проспонсорували і активно використовують наші партнери – агропідприємства, зокрема компанія Horsch. Також ми зрозуміли, що не можемо постійно перебувати в аудиторіях і здобувати лише теоретичні знання. Тому вже сьогодні ви зможете побачити, як ми працюємо у критому полігоні побудованому за німецьким зразком. Я впевнений, що ця синергія освіти і бізнесу стане хорошим майданчиком не лише для нашого університету, а й для інших вишів», – розповів ректор СНАУ, академік Володимр Ладика.

Технологічну оснащеність СНАУ високо оцінила і представниця посольства Австрії в Україні Габріела Хазельберт: «Коли я чую про всі ті проєкти, які ви реалізовуєте, про технології дистанційної освіти, я вірю в реалізацію всіх ваших планів. Дистанційне навчання в онлайн-форматі відкриває дуже багато можливостей. І було б добре подумати про те, як Австрія може інтегруватися у цей процес».

З презентаціями, присвяченими новітнім методам ефективного управління вологою, підвищення родючості грунтів та догляду за посівами виступили спікери з провідних компаній України та світу. Зокрема, керівник компанії Agrar Consulting Tatzber Йоганн Татцбер, представниця посольства Австрії в Україні Габріела Хазельберт, представники  CASE IH Наталія Кононенко, КЕТ Україна Олександр Мірненко та Асоціації “Дунайська Соя” Володимир Пугачов. Завітали на семінар також очільники Департаменту агропромислового розвитку та Департаменту освіти та науки Сумської ОДА Олександр Маслак та Вікторія Гробова.

Відтак учасники заходу отримали інформацію щодо підготовки ґрунтів для вирощування сої, механічного догляду за посівами, а також дізналися про фінансові інструменти кредитні та лізингові пропозицій для придбання с/г техніки.

Крім насиченої теоретичної програми, аграрії мали змогу обмінятися практичним досвідом протидії посушливим умовам, відвідали інноваційні лабораторії, що створені на території Сумського НАУ та відвідати унікальний для України полігон систем точного землеробства.

Для довідки: Діяльність Асоціації «Дунайська Соя» в Україні фінансується Австрійським агентством з розвитку (Austrian Development Agency, ADA) в рамках проекту стратегічного партнерства «Розбудова стійких, інтегрованих та ефективних ланцюгів створення доданої вартості для не ГМ і органічної сої в Сербії, Боснії і Герцеговині, Молдові і Україні».