У ВСП «Сумський фаховий коледж СНАУ» висадили саджанці деревно-чагарникових видів, передбачені грантом від Міністерства закордонних справ Чехії. Саджання рослин є однією зі складових плідної співпраці між MENDELU (Університет Менделя в Брно) та Сумським національним аграрним університетом (СНАУ).

Тривалий час представники СНАУ та Університету Менделя напрацьовували ідеї, які могли би втілити разом. У результаті отримали фінансування від Міністерства закордонних справ Чехії для реалізації проєкту «Соціально-екологічне значення міських зелених насаджень з точки зору кругообігу води, зміненого глобальними змінами клімату – співпраця в навчанні та дослідженнях між Університетом Менделя у Брно та Сумським національним аграрним університетом».

Чеська сторона повністю профінансувала грант для реалізації проєкту на вирішення соціально-екологічних проблем. Виділили кошти на: стажування наших здобувачів освіти та науково-педагогічного персоналу, проведення дослідження з використанням новітнього обладнання й найголовніше – долучились до підбору деревно-чагарникових видів, адаптованих до кліматичних умов Сумщини.

Мета співпраці – обмін знаннями та практиками щодо використання зелених насаджень для покращення кругообігу води та адаптації міських ландшафтів до змін клімату.

Серед ключових напрямів проєкту:

Створення «лабораторії під відкритим небом» у Веретенівському парку  та на території арборетуму Сумського НАУ дослідження транспірації дерев та їхнього росту. Ця лабораторія стане інноваційним дослідницько-освітнім майданчиком для спостереження за міськими екосистемами та їх впливом на водний баланс. Її створення відбувається за моделлю успішного проєкту «Open Garden» у Брно (Чехія).

Проведення освітніх заходів: екскурсій, тренінгів, семінарів для студентів та викладачів та викладачів університетів.

Активний обмін досвідом проєкт передбачає подальшу співпрацю між Університетом Менделя в Брно та Сумським національним аграрним університетом

Громадська просвіта: залучення мешканців Сум до кампаній на підтримку озеленення міста.

Окрім наукових і освітніх заходів, проєкт передбачає активну роботу з місцевою громадою для підвищення екологічної свідомості та залучення мешканців до озеленення міста.

За час реалізації проєкту передбачено висадка понад 1500 деревно-чагарникових видів. Серед них: хвойні та листяні рослини.

Крім того, найближчим часом буде організовано форум «Відновлення та Стійкість, Кліматична нерівність: шлях до справедливих рішень», за результатами якого представники СНАУ прагнуть донести до суспільства Сумщини важливість охорони навколишнього середовища.

За результатами форуму та проєкту передбачається:

Підвищення екологічної свідомості серед мешканців міста та студентів.

Поширення практик сталого розвитку для адаптації міського середовища до змін клімату.

Зміцнення співпраці між університетами через спільні дослідження та обмін досвідом.