У Сумському національному аграрному університеті відзначили Всеукраїнський день бібліотек. Це свято символізує глибоку повагу суспільства до духовної спадщини, освіти, науки і культури. Бібліотека споконвіків вважається храмом мудрості й просвітництва. Своєрідною скарбницею знань людства.

Цікавий факт – читання знімає стрес. Дослідники з Університету Сассекса експериментально довели, що читання — найшвидший спосіб зняти стрес. Усього 6 хвилин за книгою — і рівень гормонів стресу в організмі знижується на 68%. Водночас піша прогулянка і прослуховування музики показали 42% і 61% зниження відповідно, а відеогра — всього 21%.

Крім цього, наукова бібліотека сучасного освітнього закладу вищої освіти – це потужний цифровий центр, що відкриває доступ до світових наукових баз даних та ресурсів, електронних каталогів й репозитаріїв, що сприяє дослідницькій діяльності університетської спільноти, виводячи її на новий науковий рівень.

Не всім випадає нагода потрапити за бібліотечні стелажі, проте наукова бібліотека СНАУ не має меж! З нагоди свята група студентів СНАУ здійснила подорож підрозділами нашої книгозбірні «Бібліотечні лабіринти: стороннім вхід НЕ заборонено». Побували у всіх книгосховищах (навіть в дуже таємному!) і кабінетах, про існування яких навіть не підозрювали.

Працівники бібліотеки оберігають справжній скарб, що несе в собі знання набуті століттями. За високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, творчий підхід до виконання службових обов’язків та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек подякою ректора відзначено Ларису ЛУЦАК, провідного бібліотекаря відділу обслуговування та зберігання фондів бібліотеки Сумського національного аграрного університету.

Також, за сумлінне та зразкове виконання службових обов’язків та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек відзначено премією Світлану БІЛОШАПКУ та Наталію ГРИЦЕНКО.
Попри цифровізацію усіх процесів в університеті, бібліотека досі залишається місцем, у якому кожен здобувач освіти чи викладач відчуває особливий потяг до знань. Книга у руках це поважно та стильно.

У 43 р. до н.е. величезна бібліотека стала весільним подарунком. Римський полководець Марк Антоній подарував Пергамську бібліотеку, що налічувала майже 200 тисяч книг, єгипетській цариці Клеопатрі. Оце королівський подарунок! Щоправда, історики й досі сперечаються щодо правдивості цього факту.