Сумський національний аграрний університет об’єднав у своїх стінах фахівців у галузі екології, студентів та науковців області під час проведення серії брейн-штормів «Зелені управлінці: кадри для зеленої відбудови України» від Асоціації PAEW.
Асоціація професіоналів довкілля (PAEW) – центр обʼєднаної експертизи екологів, проектантів, ESG-менеджерів, юристів, єдина в Україні членська фахова профспілка енвайронменталістів, що змогла об’єднати понад 7000 фахівців для фахового зростання, обміну досвідом, реалізації довкіллєвих реформ та зеленої відбудови (дані сайту https://pae.com.ua/). Задля досягнення своєї мети об’єднання співпрацює не лише з бізнесом, владою та громадами, а ще й з науковцями та освітянами.
Серія брейн-штормів пройшла у 8 містах України. Майданчиком для проведення заходу, що відбувся в Сумах 2 квітня, недарма став Сумський НАУ. На базі нашого закладу вищої освіти готують майбутніх екологів, проводять дослідження та реалізують міжнародні екологічні гранти, як-то Soil Experts (https://soil-expert.snau.edu.ua/), що готує експертів з відновлення ґрунтів, пошкоджених унаслідок бойових дій, та проєкт з органічного землеробства Organic (https://organic-eu.snau.edu.ua/).
Проведення заходу ініціювалося, крім PAEW, ще й Офісом сталих рішень, програмою розвитку ООН UNDP та урядом Швеції. Разом з президенткою PAEW Людмилою ЦИГАНОК присутні обговорили аспекти природоохоронних реформ та євроінтеграції, шляхів вирішення проблем поводження з відходами, оцінки впливу на довкілля, міжнародного досвіду зеленого переходу. Особливо бурхливо порушили питання необхідності змін освітнього інтерфейсу між академічним сектором та реальними потребами сектору економіки України.
Людмила ЦИГАНОК під час вступного слова зазначила, що проведення такого роду воркшопів дасть позитивний результат і поштовх до покращення не тільки екологічної сфери, а й освітньої:
«Завершиться серія брейн-штормів рекомендаціями до Міністерства освіти і науки України. Результати не будуть «лежати папірцем», а допоможуть розвиватися українському народу»