Академічна мобільність до Туреччини: досвід науковиць Сумського НАУ

Протягом тижня науковиці СНАУ –  кандидат економічних наук, доцент, директорка Офісу промоції Ксенія Блюмська-Данько та кандидат технічних наук, доцент, керівниця проєктного сектору Олена Мельник – перебували у Туреччині за програмою академічної мобільності.

Таку можливість науковиці отримали завдяки участі у програмі Erasmus+ K 107.  У 2021 році партнер СНАУ університет Afon Kocatepe University отримав фінансову підтримку від Європейського союзу на реалізацію програм академічної мобільності. У якості університетів партнерів було обрано Сумський національний аграрний університет з України, а також представників вишів з Грузії, Сербії, Боснії та Герцоговини.

Кандидати від СНАУ заповнювали заявки, де вказували рівень володіння англійською мовою, а також пропонували теми, з яких вони б могли прочитати лекції. Серед кандидатів було обрано Олену Мельник та Ксенію Блюмську-Данько. Відтак, Олена Сергіївна взяла участь у програмі стажування, а Ксенія Валеріївна – у програмі викладання.

У рамках візиту представниці СНАУ відвідали 4 турецьких університети –  Afyon Kocatepe University, Afyonkarahisar Health Sciences University, Kutahya Dumlupinar University,  Alanya Alaaddin Keykubat University. Там вони презентували свій університет, розповідали про наукові дослідження  та досвід реалізації міжнародних проєктів, в тому числі і тих, що передбачають мобільність студентів та викладачів.  Також Олена Мельник презентувала турецьким колегам перші досягнення проєкту  Erasmus+ Jean Monnet Chair “EU Climate Leadership”. До того ж у рамках програми викладання Ксенія Блюмська-Данько провела лекції для студенів відвіданих вишів з комунікацій та маркетингу. По завершенню активностей в рамках університетів науковиці СНАУ долучалися до зустрічей, воркшопів та інших міжнародних заходів, де мали змогу встановити нові контакти та обговорити перспективні напрямки співпраці.

Відтак уже у вересні перший студент з Туреччини прибуде до СНАУ, де навчатиметься на інженерно-технічному факультеті.

Керівниця проєктного сектору наголошує, що участь у академічних мобільностях може взяти кожен викладач. Для цього треба володіти англійською мовою на достатньому рівні, а також відгукуватися на можливості, які дають міжнародні організації. Важливо також підтримувати контакти з колегами з інших українських та закордонних вишів. Так викладачі можуть подавати спільні проєкти на фінансування. За допомогою у написанні грантових заявок Олена Мельник радить звертатися до проєктного сектору СНАУ або ж до відділу міжнародних зв’язків.