CНАУ розпочинає підготовку до прийому студентів на програму «Агрокебети»

Підготовка кваліфікованих фахівців, готових стати до роботи одразу по закінченню навчання – одна з головних проблем вітчизняного агробізнесу. На жаль, власники аграрних підприємств відмічають великий розрив між теоретичною підготовкою випускників та їхньою ефективністю в реальному виробництві.

Однак, які відмічає Голова наглядової ради «Агрокебети», президент асоціації  «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса, наразі випускник вишу повинен ще рік навчатися, стажуватися, здобувати практичні знання, на другому році вони починають входити у виробничий процес і лише на третьому році молодий фахівець вже може ефективно працювати.  Зрозуміло, що за цей час підприємство зазнає втрат, яких можна було б уникнути, якщо наблизити освітній процес до реальних потреб бізнесу.

Саме це має на меті унікальна магістерська програма «Агрокебети», до якої в цьому році долучився і Сумський національний аграрний університет. Про її впровадження говорили сьогодні під час круглого столу організатори програми, адміністрація СНАУ, представники Сумської облдержадміністрації та агробізнесу.

Як зазначив президент УКАБ Алекс Ліссітса, програма створена для того, щоб дати можливість вмотивованим студентам після випуску отримати гарантоване працевлаштування та стабільно високу заробітну плату.

До питання мотивації апелював під час онлайн-зустрічі і ректор Сумського НАУ Володимир Ладика. Він звернувся до деканів факультетів, на базі яких планується реалізовувати програму «Агрокебети» – декана факультету агротехнологій та природокористування Ігоря Коваленка, декана факультету економіки і менеджменту  Наталії Строченко та декана інженерно-технологічного факультету Михайла Довжика – з побажанням відбирати на навчання мотивованих  студентів. «Головним драйвером зростання є інтерес, отже ми не повинні зробити так, щоб легкий вступ нашкодив результату», – Володимир Ладика.

Вони, в свою чергу, висловили свою готовність всіляко сприяти впровадженню програми та висловили свої побажання щодо навчального плану. Так, декан факультету агротехнологій та природокористування Ігор Коваленко зосередив увагу організаторів на унікальних проєктах СНАУ: «Фішкою нашого регіону є технічні культури, тому хотілось би, щоб в навчальному плані було більше годин по ним. А ще СНАУ – єдиний виш в Україні, який отримує європейську сертифікацію на виробництво органічної продукції».

Декан факультету економіки і менеджменту Наталія Строченко розповіла про можливості заповнення економічного блоку програми: «Ми у СНАУ маємо унікальний доступ до програмного забезпечення, яке дозволяє планувати та прораховувати прибутки для аграрних навчальних закладів та виробничих підприємств».

Про можливості інженерно-технологічного факультету розповів його декан Михайло Довжик: «Ми вже десь зо 5 років тому усвідомили, що потрібно рухатись на зустріч бізнесу. Тому ми готові до співпраці. І наш унікальний полігон теж готовий прийняти учасників програми».

Свою підтримку у впровадженні магістерського курсу «Агрокебети» висловили і в департаменті агропромислового розвитку Сумської ОДА. «Цей проєкт є інноваційним. Дійсно, проблема неготовності випускників до реальних умов бізнесу існує, тим більше в умовах стрімкої зміни законодавства – фінансового, податкового і тд. Департамент готовий усіляко сприяти організації та проведенню програми. На всіх заходах, організованих нами питання підготовки кадрів буде озвучене», – сказав Олександр Маслак, директор Департаменту.

Свої думки з приводу впровадження програми «Агрокебети» висловили і представники агробізнесу, присутні на зустрічі. Більшість з них заявили про свою готовність долучатися до організації та надавати менторську підтримку студентам програми.

Детальніше про проект: https://agrokebety.com

Довідково:

«Агрокебети» — це удосконалена магістерська програма, створена у співпраці бізнесу і навчальних закладів в січні 2019 року асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП України.

Основна мета програми — забезпечити ТОП-ові українські аграрні компанії висококваліфікованими працівниками. А випускників — високооплачуваним робочим місцем одразу після отримання диплому.

Особливістю програми є супровід кожного студента ментором-представником компаній-учасників проєкту. Додатковою конкурентною перевагою навчальної програми стали іноземні лекції від успішних керівників агропідприємств з різних куточків світу.

Ідею створення програми підтримали провідні аграрні компанії України: Corteva Agriscience™, МХП, New Holland Agriculture, IMMER Group, Agroprosperis, ІМК, Bayer, Cygnet, Gals Agro, Kernel, LNZ Group, Agrein, Лімагрейн Україна, HORSCH, AgroHub, SmartFarming. Юридична підтримка проєкту забезпечується компанією Arzinger. Освітні партнери проєкту: Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти, PricewaterhouseCoopers (PWC) та Apple Consulting.