Співробітники СНАУ мали змогу представити напрацювання у сфері міжнародної співпраці під час українсько-індійського форуму. Багаторічний досвід інтернаціоналізації аграрної освіти став одним з найкращих кейсів серед українських закладів вищої освіти.

Про форум

Захід «Українсько-індійський форум: Нова стратегія відносин в умовах глобальних змін» відбувся 15 березня 2024 у змішаному робочому форматі. Організаторами й ініціаторами зустрічі стали Інститут сходознавства ім. А. Кримського, НАН України, Національний інститут стратегічних досліджень та Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС України за підтримки Депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Індія та Посольства Індії в Україні.

Форум складався з 3 секцій, у ході яких порушувалися питання торгівельно-економічних відносин, співпраці в науково-освітній та гуманітарній сферах.

Представники урядових структур, політичних кіл, бізнесу, провідні експерти в галузі індології, а також науковці та фахівці з дипломатії, економіки і гуманітарних наук з України та Індії були залучені до аналізу результатів і прогнозування перспектив розвитку відносин між Україною та Індією.

Доповідь представниці СНАУ

У секції «Співпраця України та Індії в науково-освітній сфері» співробітниця Сумського НАУ, директор Сумського міжнародного коледжу ХІНТ Інна ЗУБЦОВА доповіла про досвід Сумського національного аграрного університету у сфері інтернаціоналізації аграрної освіти.

Особливу увагу науковиця звернула на питання менеджменту Сумського НАУ та стратегію роботи на 2021-2025 роки, де, зокрема, зазначений пріоритет на міжнародну співпрацю та кооперацію.

Розповіла про контингент іноземних студентів, де найбільшу частку мають здобувачі з Китаю, Туркменістану, Нігерії та Індії. Динаміка набору залишається стабільною попри виклики військового часу й наближеність області до кордону.

Наступною частиною доповіді стало ознайомлення з міжнародними проєктами, серед яких програми подвійних дипломів з Великобританією і Чехією, навчання кінологів-демінерів у Камбоджі, спільна з університетом HSWT (Німеччина) програма «Адміністративний менеджмент», що була акредитована в 2022 році німецькою агенцією ACQUIN.

Особливою родзинкою в доповіді стало представлення унікального проєкту з діджиталізації освітнього процесу –  E-SNAU. Це платформа, де студенти Сумського НАУ мають доступ до своїх документів, розкладу, журналу відвідування, тощо.

Крім того, учасники форуму дізналися про матеріально-технологічну базу університету, його структуру, заходи з підвищення рівня безпеки студентів в умовах військового стану, місце СНАУ у міжнародних та всеукраїнських рейтингах.

Більше про міжнародну співпрацю СНАУ за посиланням: https://international.snau.edu.ua/